Traksėdiškiai domisi profesiniu mokymu

traksedziu profesijosMums, Traksėdžių pagrindinės mokyklos dešimtokams, artėja apsisprendimų metas. Kitais metais pasklisime po įvairias kitas ugdymo įstaigas, rinksimės patinkančias profesijas.

Ekonomikos mokytoja ir karjeros planavimo būrelio vadovė Sirpoleta Pielikienė kartu su technologijų mokytojais Indre Diksiene ir Jonu Jurkšu kasmet organizuoja vyresniųjų klasių mokinių išvykas į įvairias Šilutės rajono, Klaipėdos mokymo įstaigas. Ne išimtis ir šiųmetis spalis. Gavę pasiūlymą apsilankyti Šilutės žemės ūkio mokykloje, nuvykome kartu su mūsų jaunesniais draugais devintokais.

Šilutės ŽŪM gimnazijos skyriaus vedėja Laima Žemgulienė papasakojo apie mokymosi galimybes, surengė ekskursiją po įvairius mokomuosius kabinetus. Ypač patiko jaukus naujai įrengtas informacinių technologijų kabinetas. Gerą įspūdį paliko biblioteka: čia pat stikline siena atitverta skaitykla ir poilsio kampelis.

Etikos mokytoja ir bibliotekininkė Danutė Marozienė, pasinaudodama  interaktyviąja lenta, pateikė daug informacijos apie specialybes, kurių galima įgyti Šilutės Žemės ūkio mokykloje.

Beje, dar besimokydama žemesnėse klasėse mielai vykdavau į profesines ekskursijas. Ne kartą mūsų mokyklos mokiniams, siekiantiems daugiau sužinoti apie profesinį rengimą, talkino Šilutės darbo biržos atstovas Vingirdas Pielikys, kuris ir dabar mus ne tik savo automobiliu vežė į Žemės ūkio mokyklą, bet ir negailėjo pasiūlymų bei patarimų, renkantis būsimąją profesiją.

Diana VYTYTĖ, Traksėdžių pagr. mokyklos 10 klasės mokinė