Traksėdiškiai minėjo vaikiškos knygos dieną

traksedziaiPastaruoju metu itin suprastėjęs mokinių raštingumas kelia didelį susirūpinimą  mokytojams, tėvams, tampa problema, kuri turi būti sprendžiama valstybės lygmeniu.

Sparčiai besivystančios informacinės technologijos, modernūs išmanieji telefonai, be abejo, palengvina gyvenimą, suteikia beveik neribotas galimybes keistis informacija, mokytis ir studijuoti. Deja, yra ir kita šio reiškinio pusė.

Retas paauglys, rašydamas elektroninį laišką ar telefoninę žinutę draugui pasirūpina, kad sakiniai būtų sklandūs, parašyti taisyklinga kalba, būtų sudėlioti skyrybos ženklai. Dažnai paauglių kompiuteriuose įrankių juostoje randame iš anksto nustatytą ne simbolį LT, o EN…

Ne vienas mokinys nustemba, net pykteli, jeigu ne tik per lietuvių, bet ir per kitas pamokas mokytojai pareikalauja rašyti taisyklingai, laikytis lietuvių kalbos rašybos taisyklių.

Vienas būdų, padedančių ugdyti taisyklingos rašysenos, gražios ir sodrios kalbos įgūdžius – skatinti vaikus nuo mažens skaityti knygas. Ne kompiuterines, o paprastas, spausdintas, spaustuvės dažais kvepiančias.

Kasmet Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniai nepamiršta paminėti balandžio 2-ąją visame pasaulyje minimos Tarptautinės vaikiškos knygos dienos. Ir šiemet bibliotekininkė Vida Paldauskienė šiai datai ruošėsi visą savaitę: net pavasario atostogų metu mokiniai lankėsi bibliotekoje, repetavo.

Šventės dieną bibliotekoje buvo gausu mokinių ir mokytojų. Atvyko ir svečių – ikimokyklinių grupių ugdytiniai, vadovaujami auklėtojos Lilijos Venckienės. Renginio dalyviai apžiūrėjo Minčių medį – ant didelio plakato buvo suklijuoti knygos formos lapai, kuriuose surašytos penktokų ir septintokų mintys „Ką man reiškia knyga…“

Tarptautinė vaikiškos knygos šventė sutampa su didžiojo pasakų kūrėjo H.K.Anderseno gimimo diena. Todėl popietės metu daug dėmesio skirta šiam geram vaikų draugui prisiminti.

Renginio dalyviai stebėjo net tris spektaklius. Ikimokyklinukai vaidino pasaką apie žaliąjį vikšrą, pamažu virtusį gražiu drugeliu, du spektaklius parodė bibliotekos dramos būrelis.