Traksėdiškiai renkasi profesiją

traksedziai profesinis veiklinimasMūsų šalies darbdaviai dažnai skundžiasi, kad gerų ir savo profesiją išmanančių specialistų trūksta. Vienas svarbiausių visoje Lietuvoje mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto projekto „Profesinio orientavimo sistemos veiklos tobulinimas ir plėtra” tikslų – supažindinti jaunus žmones su profesijomis, padėti rinktis būsimą specialybę, įvertinti savo galimybes, kaupti informaciją apie kvalifikacinius ir kitus reikalavimus tam tikrai veiklai.

Projektą finansuoja 2007-2013 m. laikotarpio ES struktūrinių fondų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa.

Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, būdami šio projekto dalyviai, taip pat organizuoja profesinio veiklinimo renginius. Visus maloniai nustebino žinia, kad mūsų gyvenvietėje esanti UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė” taip pat yra šio projekto dalyvė, todėl pirmąjį profesinio veiklinimo renginį darėme šioje įmonėje.

Grupę mokinių, lydimų mokytojų Loretos Gečienės, Indrės Diksienės ir Sirpoletos Pielikienės, prie įmonės vartų pasitiko inžinierė ir aktyvi Traksėdžių bendruomenės narė Valerija Daukantienė. Ji papasakojo, kas gaminama šioje pertvarkytoje įmonėje, kokios modernios technologijos taikomos.

Laboratorijoje mokiniai sužinojo apie atliekamus tyrimus, be kurių įmonė negalėtų realizuoti savo produkcijos. Išvykoje dalyvavę berniukai susidomėję stebėjo, kaip mechaninėse dirbtuvėse remontuojama technika, kokios naudojamos staklės, taikomos technologijos. Apie tai pasakojo dirbtuvių vadovas Aivadas Korbutas.