Traksėdiškiai skaitė Traksėdžių parkelyje

 

traksedziu biblioteka_skaitymai2Gegužės 7-osios, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos vidurdienį Traksėdžių bendruomenė aktyviai įsitraukė į visuomeninę skaitymo akciją „Lietuva skaito‘2019“. Skaitymuose dalyvavo Traksėdžių progimnazijos ir gyvenvietės bendruomenės skaitovai.

Traksėdžių bibliotekos organizuoti skaitymai vyko parkelyje, šalia mokyklos. Bibliotekininkė visus susirinkusiuosius pasveikino su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, pakvietė skaityti pasirinktas knygas ir skaitymo malonumu dalintis su kitais.

Vyresniojo amžiaus knygų bičiuliai daugiausia rinkosi pažintines knygas apie Lietuvos kraštą, jo istoriją. Jaunieji skaitytojai rinkosi nuotykių istorijas, o pradinukai ir mokytojai, būreliais susėdę ant pievelės skaitė lietuviškas pasakas. Skaitė ir patys jauniausieji – ikimokyklinės grupės auklėtiniai, tik jiems pasakas skaitė auklėtojos.

Pasibaigus garsiniams skaitymams vyko aktyvios diskusijos apie perskaitytas knygas, visi dalinosi savo pamąstymais. Susidomėjimas šia akcija buvo didelis, daugeliui patiko knygų skaitymai po atviru dangumi.