Traksėdiškiai surengė pirmąją šventę (foto)

traksedziai bendruomenes aktyvas„Štai kokia šventė mūsų kaime!“, – didžiavosi Traksėdžių gyvenvietės žmonės, trečiadienį rinkdamiesi į čia surengtą bendruomenės šventę. Ją organizavo tik šiemet balandį įsteigta asociacija „Traksėdžių viltis“.

Vasaros švenčių Traksėdžiuose nebuvo jau maždaug pusantro dešimtmečio, tad nemaža dalis čia gyvenančiųjų jų jau ir nebepamena. Todėl traksėdiškių džiaugsmas turėjo pagrindą.

Susirinkę traksėdiškiai neslėpė euforijos dėl savo kaimyno, olimpiečio Evaldo Petrausko pergalės, išklausė paskaitą apie Nemuno deltos regioninį parką, greta kurio gyvena, plojo dainininkams ir šokėjams, tiesiog bendravo ir linksminosi.

Švenčių nebuvo jau keliolika metų

Asociacijon „Traksėdžių viltis“ susibūrė aktyviausi bendruomenės gyventojai, o jiems vadovauti ėmėsi Eglė Paulauskienė. Per pusmetį dalyvauti asociacijos veikloje panoro apie 25 vietos gyventojus.traksedziai sokejos

Pirmininkė ir aktyviausi jos pagalbininkai sako, jog mintis surengti kaime vasaros šventę jų galvose sklandė dar iki susiburiant į asociaciją. Jau 35 metus Traksėdžiuose gyvenanti Nijolė Degutienė prisimena, jog anksčiau čia vykdavę nemažai švenčių: ir Joninės, ir Oninės, ir durpių įmonės darbų sezono atidarymai bei uždarymai. Tačiau jau keliolika metų traksėdiškiai tik seilę pavarvindavo, laikraščiuose skaitydami apie kituose kaimuose vasarą bent kartą draugėn susiburiančius žmones.

Pati pirmininkė E.Paulauskienė juokais save pavadino atėjūne į Traksėdžius iš Šilutės, bet sakė irgi dar prisimenanti keletą ankstesniųjų metų Traksėdžių švenčių, kuriose dalyvavo.

traksedziai ziurovaiTodėl organizacinių rūpesčių visi bendruomenės „Traksėdžių viltis“ nariai ėmėsi vieningai.

Visi važiuos pasitikti olimpietį

Šventės vedėja – durpių įmonės UAB „Klasmann Deilmann“ darbuotoja Valerija Daukantienė vieną po kito scenon kvietė gausų būrį svečių – rajono ir seniūnijos vadovus, politikus. Merė Daiva Žebelienė pažymėjo, jog tądien proga švęsti – dviguba: ne tik Traksėdžių švenčių atgimimas, bet ir džiaugsmas dėl kraštiečio Evaldo Petrausko iškovoto olimpinio medalio. Nors pats Evaldas tądien dar nebuvo parvykęs, šventėje dalyvavo jo tėvai.

D.Žebelienė sakė tikinti, jog ir Traksėdžių kaimo šventės taps tradicinėmis, o asociacijos pirmininkei E.Paulauskienei įteikė padėką už tai, kad kuria kaime bendruomeniškumą.

Traksėdiškiai šventė vasaros ir rudens sandūros – Žolinės dieną, tą akcentavo rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Marytė traksedziai kareiviska koseJanavičienė. Anot viešnios, tam, kuris tądien rankose neturi gėlių, velnias į ranką mėgina įbrukti savo uodegą. Todėl E.Paulauskienei ji ir įteikė gėlių puokštę.

Penktadienį atvykti į Šilutės uostą ir sutikti iš olimpiados grįžtantį savo kaimyną E.Petrauską kvietė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. „Visi važiuosim pasitikti mūsų vaiką“, – patikino seniūną šventės vedėja V.Daukantienė.

Rusniškių linkėjimus traksėdiškiams perdavė „Rusnės salos“ bednruomenės pirmininkas Raimondas Plikšnys, raginęs neprarasti pagarbos ne tik sau, savo artimam, bet ir savo kraštui. Tuomet, anot jo, ir išvažiuojančiųjų bus mažiau, ir mes visi laimingesni būsime.

Buvo žuvienės ir košės

Norintieji daugiau sužinoti apie savo kraštą rinkosi Traksėdžių ptraksedziai zuvienes virejaiagrindinės mokyklos salėje, kur jau laukė Nemuno deltos regioninio parko direktorius Ramūnas Lydis. Jis papasakojo apie šiemet 20-metį švenčiančio ir 2009-aisiais patraukliausia turizmui vietove pripažinto parko valdas.

Rajono tarybos narys Jonas Purlys ragino atvykstančius svečius ne scenon kviesti, bet ir juos išnaudoti, priversti ką nors naudinga padaryti: esą kas moka, tegu žuvienę, šiurpą, plovą ar košę verda, o ne tik kalbas skelia.

Dviejų patiekalų – žuvienės ir kareiviškos košės – apsčiai buvo ir tądien. Pirmąją puode maišė bendruomenės nariai Mantas Laužikas ir Stasys Ambrozevičius, o antrąja vaišino visas būrys Krašto apsaugos savanorių pajėgų Šilutės kuopos karių.

Traksėdiškiai dar pamatė Vilkyčių šokėjų bei vietos merginų aerobikos grupės pasirodymus, plojo Šilutės neįgaliems jaunuoliams, atvežusiems spektakliuką, bei atlikėjui Mino, linksminosi diskotekoje.

joomplu:6882