Traksėdiškiams apkarto sienas džiovinti „fenais“

stogas traksedziuose pelijaBaimės kupinomis širdimis rudens laukė Traksėdžiuose, Šilojų skersgatvyje stovinčiame 23-iame daugiabutyje gyvenantys žmonės. Atėjęs ruduo patvirtino baisiausias jų spėliones: per neseniai remontuotą, bet nežinia dėl kokių priežasčių vis tiek kiaurą likusį stogą taip sunkiasi vanduo, kad žmonės ne tik butų sienas be paliovos elektriniais plaukų džiovintuvais džiovina, bet ir baiminasi dėl gaisro galimybės, mat vandens srovės teka tiesiog per elektros skydinę…

Bandymai prisišaukti namo administratoriaus UAB „Šilutės būstas“ atstovus, pasak gyventojų, rezultatų nedavė, todėl traksėdiškiai šaukėsi „Šilutės naujienų“.

Bet administratorius irgi turėjo ką pasakyti: jo skambučių centre nėra užregistruota nė vieno iškvietimo į šio namo ketvirtąją laiptinę…

Vanduo teka sienomis ir elektros skydine

Palypėjus į paskutinįjį – 4-ąjį šio daugiabučio paskutiniosios laiptinės aukštą jokių vietos gyventojų komentarų nebereikia, užtenka pakelti akis į palubį. Švarios vietos nei ant laiptinės sienų, nei ant lubų nėra, viską seniai sugadino tekančio vandens srovės.

Laiptinėje pasitikę žmonės siūlo pridėti ranką prie sienos: nors lietaus pastarąsias kelias paras nebuvo, siena – šlaput šlaputėlė.

Ne kitaip ir butų viduje: čia gyvenančios pensininkės rodo koridorių sienas, kurias džiovina (nepatikėsite) „fenais“ (plaukų džiovintuvais). Kai šiek tiek pradžiovina, stiprių klijų taškelius deda ant nukritusių tapetų ir iš naujo spaudžia juos prie sienos.
„Taip norisi švariai gyventi. Bent iki kito lietaus“, – sako jos…stogas traksedziuose siena

Viena čia gyvenanti moteris veda į kambarį ir rodo su balkonu besiribojančią sieną, kurios, vasarą remontuodama savo butuką, tapetais neklijavo sąmoningai – tapetai vis tiek nesilaikytų. Dabar juodu pelėsiu padengta siena gadina viso kambarėlio vaizdą, ir šeimininkė nežino, ką daryti.

Visų blogiausia padėtis vis dėlto yra laiptinėje, kur įrengta elektros skydinė. Žmonės siūlo pridėti ranką prie grindų, bet ir neprisilietus aišku, kad grindis padengęs pelėsis. Tai vis todėl, kad lietaus vanduo teka per elektros skydinę…

Administratorius nepamiršo suskaičiuoti pinigų

Traksėdiškiai pasakoja, kad jų namo stogas buvo remontuotas pernai rugsėjį. Jau tuomet jie manė, kad naudos iš tokio remonto bus menkai, mat statybininkai dirbo lyjant. Netrukus pasimatė, kad gyventojai buvo teisūs – dirbo, anot jų, statybininkai brokdariai.

Žmonės sako manę, kad jei remontą prižiūri namo administratorius „Šilutės būstas“, tai broko nepaliks. Bet buvo kitaip: statybininkai išvažiavo, o per stogą ir toliau tekėjo lietaus vanduo.

Administratorius, anot gyventojų, neužmiršo tik vieno – suskaičiuoti remonto sumos ir ją išdalinti visiems butams. Nuo tada 30-ties kv. metrų ploto vieno kambario bute gyvenanti pensininkė kas mėnesį bendrovei papildomai sumoka po 30 litų, o iš tų, kas turi du kambarėlius (beveik 50 kv. m), po 63 litus už stogo remontą priskaičiuojama.

Pensininkai tikina, kad nors jiems tai visai nemaži pinigai, jie mokėtų ir neburbėtų, jei bent naudos iš to remonto būtų.
„Kvietėme namo vadybininką Marių Stankų, jis lipo ant stogo, o nulipęs sakė, kad statybininkams teks taisyti broką. Bet kada tas taisymas prasidės, nebesulaukiame“, – guodėsi traksėdiškiai.

O čia gyvenanti Danutė guodžiasi, kad vos vieną mėnesį pavėlavusi sumokėti mokesčius iš bendrovės gavo skolų išieškojimu per antstolių kontorą grasinantį raštą. „Tada tikrai įsižeidžiau“, – neslepia garbaus amžiaus moteris.

Kas paskambino, tiems remontavo

Kalbantis su „Šilutės būsto“ direktoriumi Aleksu Kvederiu ir namo vadybininku Mariumi Stankumi aiškėja keistas dalykas. Visi skambučiai šioje bendrovėje registruojami, tad vos atsivertus registracijos duomenis iš karto matoma, kas, iš kur, kada ir dėl ko skambino, kuris vadybininkas yra atsakingas už gyventojų prašymų įvykdymą ir kas šiuo metu padaryta sprendžiant problemą.

stogas traksedziuose namasKeista, kad toje registracijoje nėra jokio pranešimo apie Šilojų g. 23 namo IV laiptinės gyventojų problemas.

M.Stankus pasakoja dar pavasarį gavęs skundą iš to namo pirmosios laiptinės gyventojų dėl kiauro stogo. Važiavo kartu su remontą atlikusiais rangovais, tikrino ir rado darbo broko. Vėliau statybininkai jį taisė už savo lėšas, nes darbų kokybei buvo davę 5 metų garantiją.

Rugsėjį užregistruotas III laiptinės gyventojų skambutis. Tuomet į Traksėdžius su vadybininku nuvažiavo „Šilutės būsto“ darbininkai. Nutarta, kad remontas bus atliktas lapkričio pradžioje.

Tai ir visi užregistruoti to namo gyventojų skundai.

„Iš kur galime žinoti, ko žmonės nori, jei jie apie tai mums nepraneša?“ – stebisi A.Kvederis ir M.Stankus.

Namą reikia renovuoti

Vadybininkas M.Stankus pasakoja bendravimo su šio daugiabučio gyventojais istoriją. Anot jo, nors namas ir nėra senas, bet jis labai nugyventas. Nėra nei lauko, nei laiptinių apšvietimo, tad gyventojai pradžioje prašė jį įrengti. Vėliau kita gyventojų dalis jau pareiškė, kad svarbiau būtų remontuoti stogą, o tretieji išreiškė norą, kad būtų pakeisti langai ir durys…

Prioritetu visgi pasirinktas stogas, bet pernai rudenį atliktas ne kapitalinis, o tik dalinis remontas. Remontuoti kapitaliai, anot administratoriaus atstovų, nėra prasmės – reikia renovuoti visą namą. Todėl ir šį kartą bus tik „palopytos“ atskiros stogo vietos.

Galime pasidžiaugti, kad stogo skylių remontas pradėtas tą pačią dieną, kai „Šilutės naujienos“ kreipėsi į „Šilutės būstą“ dėl nepakenčiamų gyvenimo sąlygų minėto daugiabučio IV laiptinėje.

Antradienį name surengtas gyventojų susirinkimas, kur jiems norėta pasiūlyti dalyvauti daugiabučių renovacijos programoje. Tačiau iš 40-ties butų savininkų į susirinkimą atėjo vos 15, tad tokio sprendimo nebuvo galima priimti. Nutarta, kad gyventojai savo valią išreikš raštu.