Traksėdiškis boksininkas E.Petrauskas: “Savęs dar nenustebinau. Nustebinsiu, kai bus medalis”

E.Petrauskas po pergalės su turku. / AFP/Reuters nuotr.Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas tęsia kovą dėl olimpinių medalių: lietuvis įveikė dar vieną barjerą ir prasimušė į Londono olimpinių žaidynių bokso turnyro svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalį. 20-metis lietuvis aštuntfinalyje kovojo su 23 metų turku Fatihu Kelesu ir nugalėjo varžovą rezultatu 16:12.

„Jaučiau didelį palaikymą iš tribūnų. Čia yra ir mano vyresnysis brolis Arvydas. Atvažiavo palaikyti, smagiai leidžiame laiką – vakar buvo manęs aplankyti olimpiniame kaimelyje”, – lrytas.lt sakė E.Petrauskas. 

Evaldas Petrauskas:

“Tai buvo parankus priešininkas, nors labiau patyręs. Jis ringe nesitraukė, bet kaip tik visą laiką ėjo į artimą kovą su manimi. Aš prie jo prisitaikiau geriau, negu jis prie manęs, todėl ir laimėjau. Pavyko perimti smūgius, laiku kontratakuoti, kai po smūgio jo ranka grįždavo atgal. Taip rinkau taškus. Jaučiau didelį palaikymą iš tribūnų. Čia yra ir mano vyresnysis brolis Arvydas.

Atvažiavo palaikyti, smagiai leidžiame laiką – vakar buvo manęs aplankyti olimpiniame kaimelyje.Esu vienas žemiausių boksininkų olimpiadoje, bet prisitaikau. Tiesą sakant, kai aukštesnis varžovas, lengviau galiu pataikyti. O kai kovoju su mano ūgio priešininku – sunkiau: reikia daugiau fizinės jėgos. Savęs dar nenustebinau. Nustebinsiu, kai bus medalis”.

Vladimiras Bajevas, Lietuvos olimpinės bokso rinktinės vyriausiasis treneris:

“Evaldas mūsų nurodymus įvykdė. Jis iškart ėmėsi iniciatyvos, nelaukė, ką bandys primesti varžovas. Pirmas varžovas Londone buvo Europos vicečempionas, dabar Evaldas nugalėjo Europos čempioną, o jo laukia buvęs pasaulio čempionas italas Domenico Valentino.

Evaldas su juo dar nėra boksavęsis. Jei mes primesime savo manierą, laimėti realu. Man patinka mūsų abiejų boksininkų požiūris: atvažiavome čia kovoti ir pergalės lengvai niekam neatiduosime. Manau, viskas bus tvarkoje. Mums reikėjo įsibėgėti, tą padarėme. Kovosime ir sieksime medalio. Liko tiktai vienas žingsnis”.     

E.Petrauskas ketvirtfinalyje rugpjūčio 6 dieną kovos su 2009 metų pasaulio čempionu 28-erių metų italu Domenico Valentino.

Patekimas į pusfinalį, garantuotų lietuviui mažiausiai bronzos medalį.