Traksėdiškių bėdos: šiukšlynai, duobėtos gatvės ar… nesusikalbėjimas?

 

traksedziai 2Senos, gyvenvietės pakraštyje esančios kapinaitės, kurių šabakštynuose seniai riogso kalnai šiukšlių, pagrindinė miestelio gatvė, kurios duobės irgi seniai kėsinasi „numauti“ ne vieno automobilio ratus, lietaus ir vėjo košiama autobusų stotelė šalia pagrindinio kelio, kurioje priebėgos vietiniai neranda net žvarbiausiu oru, – tai vis Šilutės pašonėje esančių Traksėdžių bėdos, piktinančios ne vieną vietinį. 

 

Į redakciją užsukęs traksėdiškis Alfonsas Virbauskas su savimi atsinešė šūsnį dokumentų – prašymų ir atsakymų iš Šilutės rajono savivaldybės ir kitų įstaigų, į kurias vyras kreipėsi, prašydamas spręsti konkrečias gyvenvietės problemas.

Net tris dienas vyras vargo rinkdamas kitų traksėdiškių parašus. Tačiau pakalbinus Šilutės seniūnijos ir Traksėdžių bendruomenės atstovus paaiškėjo, kad visgi didžiausia problema – nesusikalbėjimas, kai gyventojai nežino ar nesidomi savo gyvenamosios vietos bendruomenės veikla.

Prioritetus sprendė bendruomenė

Kaip vieną iš spręstinų problemų, A. Virbauskas įvardijo šalia įvažiavimo į Traksėdžius, Klaipėdos gatvėje įrengtą palaikę autobusų stotelę. Kitapus gatvės esanti stotelė turi stogelį, ir joje autobuso į Klaipėdą laukiantys žmonės yra apsaugoti nuo lietaus ir vėjo. Tokio pat komforto norėtų ir į Šilutės pusę vykstantys traksėdiškiai. Dar liepos mėnesį, surinkęs 156 traksėdiškių parašus, su prašymu įrengti stogą ir sieneles, A.Virbauskas kreipėsi į VĮ „Klaipėdos regiono keliai“. Ir gavo atsakymą, kad šią autobusų sustojimo aikštelę prižiūri Šilutės rajono savivaldybė.
traksedzai saligatvisŠilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas stebėjosi, kodėl iškilo ši problema, nes dėl lėšų stygiaus, tariantis su Traksėdžių bendruomene, buvo nuspręsta nuo vėjo ir kritulių apsaugoti laukiančiuosius tarpmiestinio autobuso į Klaipėdą – nes tokių keleivių tiesiog būna daugiau.

„Pačiuose Traksėdžiuose yra įrengta autobusų stotelė, kur stoja miesto autobusas ir veža į Šilutę. Gyventojams nebūtina eiti į stotelę, apie kurią kalbama“, – sakė A. Ivanauskas.

Apie tokį gyventojų norą pirmą kartą išgirdo ir Traksėdžių bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė. Ji svarstė, kad greičiausiai dėl tokio nesusikalbėjimo kaltas nežinojimas.

„Bendruomenės susirinkimai vieši, galima ateiti ir juose dalyvauti. Gal žmonės tiesiog nežino šito“, – kalbėjo ji.

Šaligatvius remontuos po šilumininkų darbų

Pavasarį tie patys 156 traksėdiškiai ir aplinkinių sodų bendrijų gyventojai į Šilutės seniūniją kreipėsi ir dėl pagrindinės, Šilojų gatvės, remonto. Jie prašė rasti galimybę kaip įmanoma skubiau rekonstruoti šaligatvius, įrengiant dviračių taką. Panašų prašymą dėl dviračių tako įrengimo pateikė ir Traksėdžių bendruomenė.

A. Virbauskas „Šilutės naujienoms“ piktinosi, kad prieš didžiuosius šalčius neseniai ant duobių gatvėse buvo papilta šiukšlių ir duobės palygintos buldozeriu. Bet didesnio remonto traksėdiškiai taip ir nesulaukė.

Tačiau tiek Šilutės seniūno pavaduotojas A. Ivanauskas, tiek Traksėdžių bendruomenės pirmininkė E. Paulauskienė informavo, kad šiuo metu gyvenvietėje jau vyksta šilumos trąsų tiesimo darbai, tad gatvės ir šaligatviai bus tvarkomi tik jiems pasibaigus. Per dvejus metus į visų namų kiemus bus nutiesta ir elektros linija.

Dėl šiukšlių sutaria visi

Visgi viena bėda kelia nerimą visiems pašnekovams. Tai – šalia senųjų kapinaičių ir garažų, netoli nuo pagrindinės kaimo gatvės, besikaupiančių šiukšlių krūvos.

A. Ivanauskas pasakojo, kad rajone išvis yra net 48 apleistos kapinės, ir palaipsniui bandoma sutvarkyti jas visas. Seniūno pavaduotojas žadėjo, kad atšilus orams į talką bus bandoma sukviesti visą bendruomenę, nors šabakštynais apžėlusios ir šiukšlėmis akis badančios erdvės prie garažų – privačios nuosavybės, tad aplinką turėtų tvarkytis patys statinių šeimininkai.

„Kas yra bendruomenė? Tie patys visi gyventojai. Gaila, kad savo šiukšlėmis dar bandoma atsikratyti nepriimtinais būdais. Juk ir spaudoje teikiama informacija, kur galima atvežti stambiagabarites atliekas, kada bus išvežami baldai ir pan. Juk reikia suvokti, kad numetus baldus prie konteinerio, jie ten ir riogsos, nes buitinių atliekų išvežimo operatorius jų tikrai nepaims“, – antrino ir E. Paulauskienė.