Traksėdžių mokykloje mokiniai mokėsi tolerancijos

Traksėdiškiai lanksto tolerancijos laivelius. / Klemenso Stulgos nuotr.Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniai pirmą kartą Tarptautinę tolerancijos dieną pirmą kartą paminėjo 2010 metų rudenį. Šiemet mokykla gavo oficialų Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą lapkričio 16 dieną vėl dalyvauti Tolerancijos dienos renginiuose. Be abejo, kvietimas buvo maloniai priimtas ir suskubta registruotis.

Šiemet Komisija Lietuvos mokyklų mokiniams – akcijos dalyviams – pasiūlė kurti tolerancijos simbolius – Tolerancijos laivus.

Keletą savaičių iki akcijos dienos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Loreta Gečienė su mokiniais aptarė tolerancijos sąvoką, kalbėtasi, kokios yra tolerancijos rūšys, mokiniai vardijo tolerantiško žmogaus bruožus.

Diskutuojama apie pakantumą kitaip mąstantiems, abipusę pagarbą ir sutarimą su kitų religijų, rasių ar tautybių atstovais, gyvenančiais Lietuvoje. Ginčytasi ir dėl tolerancijos ribų, tradicijų ir naujovių dermės.

Tolerancijos diena Traksėdžių pagrindinėje mokykloje.Tolerancijos diena Traksėdžių pagrindinėje mokykloje.

Kadangi šių metų tema buvo laivas – mokiniai iš popieriaus lankstė laivelius. Beveik visi 5-10 klasių mokiniai pagamino po laivelį, ant kurio parašė savo mintis apie toleranciją, palinkėjimus.

Vėliau devintos klasės mokinės dideliame kilnojamame stende sukūrė jūrą, papuoštą gražiais debesimis, geltona saule. Visą tolerancijos laivų eskadrą į pasaulio vandenis išlydėjo didelis popierinis laivas simbolišku pavadinimu „Tolerancija”.