Traksėdžių sportininkės – Lietuvos pirmajame šešetuke

ketvirtkove traksedziaiLietuvos mokinių olimpinio festivalio lengvosios atletikos varžybose Traksėdžių pagrindinės mokyklos mergaičių keturkovės komanda laimėjo 6-ąją vietą.

Viskas prasidėjo balandžio pabaigoje per Šilutės stadione vykusias rajono mokyklų lengvosios atletikos varžybas. Varžybose dalyvavo ir Traksėdžių pagrindinės mokyklos komanda, kurią sudarė penkios mergaitės ir penki berniukai. Berniukams sekėsi neblogai, ir jie laimėjo penktąją vietą.

Dar sėkmingiau mokyklai atstovavo mergaitės – jos tapo pirmosios vietos laimėtojomis ir iškovojo teisę dalyvauti Lietuvos mokinių olimpinio festivalio lengvosios atletikos tarpzoninėse keturkovės varžybose.

Varžybų metu puikiai pasirodė septintos klasės mokinės Jurgita Rudytė, surinkusi 310 taškų ir tapusi geriausia sportininke, Julija Baciūtė, laimėjusi II vietą (254 taškai), ir Veronika Čiumakovaitė, surinkusi 213 taškų ir tapusia III vietos laimėtoja.

Buvo nuspręsta pusiaukelėje nesustoti, ir merginų keturkovininkių komanda, lydima mokytojos Snaigės Svipaitės bei socialinės pedagogės Jolitos Lileikienės, gegužės 22-ąją išvyko į Lietuvos mokinių olimpinio festivalio lengvosios atletikos keturkovės varžybas, kurios įvyko gražiame Šilalės miesto stadione.

Traksėdiškes ir čia lydėjo sėkmė – jos tapo II vietos laimėtojomis,  pirmąją vietą užleidusios tik Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos komandai.

O varžybose dalyvavo tikrai nemažai stiprių komandų: Klaipėdos Gedminų progimnazija, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija, Pagėgių Antano Mackaus progimnazija, Plungės Senamiesčio mokykla, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, Gargždų Minijos progimnazija.

Beje, Jurgita Rudytė ir Šilalėje buvo nepralenkiama, asmeninėje įskaitoje laimėjo pirmąją vietą.

Varžybų organizatoriai visą Lietuvos teritoriją buvo suskirstę į penkias zonas, kiekvienoje zonoje rungtyniavo po aštuonias komandas, o finalinės varžybos vyko Alytaus mieste. Teisė jose dalyvauti buvo suteikta komandoms, pogrupiuose laimėjusioms pirmąją ir antrąją vietas. Taigi į Alytuje vykusį finalą, kuriame dalyvavo dešimt stipriausių Lietuvos komandų, buvo pakviestos ir Traksėdžių keturkovininkės.

Traksėdiškės nenuvylė – laimėta garbinga 6-oji vieta Lietuvoje, o nepailstanti Jurgita Rudytė, surinkusi 356 taškus ir aplenkusi 59 konkurentes, vėl buvo pripažinta geriausia sportininke.