Traksėdžių, Vileikių ir Laučių gatvės sutvarkytos pigiai – naudoto asfalto granulėmis

Vienas didžiausių Savivaldybės vadovų rūpesčių visada yra nedidelių gyvenviečių keliukų būklė. Ypač šis galvosūkis išauga, kai reikia pagerinti susisiekimą iki naujų sodybų, kurios kuriasi soduose ir gyvenviečių naujuose sklypuose.

Šiemet kelių tokių gatvių gyventojams neregėtai pasisekė – jų keliai neplanuotai buvo išpilti bent naudoto asfalto granulėmis. Tokios keliams tvarkyti tinkamos medžiagos Savivaldybės administracijai pavyko gauti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.

13 su puse tūkstančių tonų naudoto asfalto granulių, kurių 1 tonos kaina vos 5,99 eurų, pagal sutartį jau suvežta ir išberta ant remontuojamų kelių. Naudoto asfalto granulių danga pavyko išpilti Šilojų ir Respublikos gatves Traksėdžiuose, Voryčios gatvę Vileikių kaime ir Lauko gatvę Laučių kaime.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Thumat rajono tarybos politikams tik dabar pateikė sprendimo projektą sutikti perimti asfalto granules Šilutės savivaldybės nuosavybėn vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrai, taisymui. Tokios sutarties kaina tik 83,5 tūkst. eurų.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Sigitas Majus net nustebo, kodėl toks sprendimo projektas pateiktas tik dabar, kai granulės jau suvežtos ir išpiltos gatvėse. Kiti politikai domėjosi, ar Savivaldybė negalėtų tokios nebrangios keliams tvarkyti medžiagos gauti daugiau.
Į tokius klausimus atsakė D. Thumat bei administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

Pasak direktoriaus, Šilutės savivaldybė bene vienintelė Lietuvoje susitarė, kad jai būtų leista įsigyti naudoto asfalto granulių. Juolab, kad granulės buvo atvežtos iki tvarkomų gyvenvietėse kelių už dyką. Savivaldybei liko tik savo lėšomis granules paskleisti kaip kelio dangą.

Pasak V. Pozingio, Lietuvos automobilių kelių direkcija asfalto granulių savivaldybėms pardavinėti nenori. Kelius tvarkantis rangovas tokią medžiagą mieliau nusiperka pats ir naudoja, kaip statybinę medžiagą.

Komercijos direktorius, korespondentas