Traksėdžiuose – pamoka su rašytoju V.Račicku

traksedziai biblioteka racickasTikroji literatūra laiko nebijo. Ne viena lietuvių karta užaugo skaitydama ir žavėdamasi žinomo lietuvių rašytojo Vytauto Račicko kūriniais, skirtais vaikams ir jaunimui.

Šių metų pradžia buvo įsimintina visiems rašytojo gerbėjams – V.Račickas sausio 1-ąją pasitiko savo 60-ąjį gimtadienį. Ta proga Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale įvyko pamoka, skirta mėgstamam rašytojui pagerbti. Į renginį buvo pakviesti ir noriai dalyvavo 5 ir 6 klasių mokiniai, besidomintys rašytojo kūryba.

Bibliotekininkė Vida Paldauskienė pristatė rašytoją pamokos dalyviams, pateikė Lietuvos televizijos vaizdo įrašą – interviu su V.Račicku.

Rašytojas ir šiandien į pasaulį žvelgia tarsi vaikišku žvilgsniu, linksmai pasakoja gyvenimiškus įvykius. O problemos, tokios, kaip nesutarimai šeimoje, nesėkmės mokykloje, pateikiamos paprastai ir suprantamai.

Sulaukęs didelio pasisekimo ir skaitytojų paprašytas, rašytojas išleido savo populiariausių kūrinių tęsinius. Taip atsirado apysakos „Zuika Padūkėlis“, tęsiniai „Zuika dar gyvas“ ir „Nauji Zuikos nuotykiai, arba tikrasis džiaugsmas“. Po apysakos „Šlepetė“ sėkmės netrukus pasirodė „Kita šlepetės istorija“, vėliau – „Šlepetė 3“.

Vaikai iš namų atsinešė keletą V.Račicko knygų, iš jų savo draugams paskaitė ištraukų, kurios labiausiai įsiminė, vertos aptarti ir padiskutuoti.

Savo įspūdžiais su mokiniais apie perskaitytas ir patikusias rašytojo V.Račicko knygas pasidalino bibliotekininkė V.Paldauskienė.