Trečiadienį planuojama vairuotojų ir vairavimo instruktorių protesto akcija

Būsimieji vairuotojai piktinasi, kad nuo gruodžio mėnesio negali laikyti vairavimo egzaminų. Socialiniuose tinkluose bendraminčių grupė sukūrė protestą, pavadinimu „Atidarom Regitrą“.

Nuo gruodžio vidurio dėl karantino sugriežtinimų uždaryti vairavimo egzaminų centrai „Regitra“, ir vairavimo mokyklos, kurioms leidžiamos tik nuotolinės teorinės pamokos. Būsimieji vairuotojai nori tęsti mokymus ir laikyti egzaminus, instruktoriai grįžti į darbą.

„Regitra“ informuoja, kad yra  pasiruošusi atsidaryti, įsigijo naujus automobilius. Taip pat, „Regitros“ duomenimis, planuojama prailginti darbo laiką tam, kad daugiau mokinių turėtų galimybę greičiau gauti vairavimo pažymėjimus. O atlaisvinti karantino sąlygų šiuo klausimu Vyriausybė neplanuoja. Šiuo metu egzaminų vykdymas sustabdytas iki kovo 31 d., tačiau ši data gali keistis Vyriausybei priėmus atskirus sprendimus dėl karantino sąlygų švelninimo.

15min.lt tinklaraščio apklausoje žmonės galėjo išreikšti nuomonę apie praktinių egzaminų rengimą ir  beveik 100 % apklaustųjų atsakė, kad „Regitrą“ atidaryti jau atėjo metas.

Šilutės vairavimo mokyklos protesto akcijoje nedalyvaus. Tačiau pasak D. Grigaliaus vairavimo mokyklos vadovo Dainoro Grigaliaus, akcija aktuali plačiam ratui žmonių. „Manau, kad tiek „Regitra“, tiek vairavimo mokyklos yra pajėgios saugiai atlikti savo darbą. Manome, kad mūsų darbas netgi saugesnis, negu kai kurios jau atidarytos veiklos“, – komentuoja D. Grigalius.

UAB „Šoferiukai“ vadovas Vytautas Knapkis teigia, kad dėl griežtesnių apribojimų kaltos ir pačios mokyklos. „Buvo įstatymas ir jo reikėjo laikytis. Tačiau keletas didžiųjų vairavimo mokyklų nepaisė įstatymų ir vykdė 15 minučių pamokas, taip pat ir 45 minučių trukmės papildomus vairavimo kursus. Tai atkreipė vyriausybės dėmesį“, – pasakojo V. Knapkis.

Parengta pagal „Regitros“ inf.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.