Trečioji jaunimo naktis Kintuose

5 _jaunimo_naktis_kintuose_zaidimas_KahootSpalio 28-ąją Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre nuo pat ryto buvo triukšminga – vyko paskutinieji jaunimo nakties renginio „Friday Night 2K16“ („Penktadienio naktis 2K16“)  pasiruošimo darbai. Jaudintis buvo dėl ko, nes į jį turėjo atvykti bendraamžiai iš šešių Šilutės rajono vietovių – Katyčių, Stubrių, Vilkyčių, Juknaičių, Pašyšių bei Vainuto. Iš viso renginyje dalyvavo apie 90 jaunuolių.

Trečius metus iš eilės vykstanti jaunimo naktis nelieka nepastebėta ir rajono bei vietos valdžios atstovų, tad sveikinimo žodžius tarė Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Simona Skuodaitė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė bei Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, sveikino su trečiuoju renginio gimtadieniu bei linkėjo neišdildomų naktinių patirčių, įspūdžių ir netgi „susirgti“ viena labai svarbia liga – bendravimu.

Šiemet jaunimo nakties programa buvo kitokia – sulaukta svečių iš Vilniaus ir Klaipėdos. „Prieš du mėnesius naršydama „Facebook“ pastebėjau skelbimą „Pildyk anketą, ir mes atvyksime į tavo mokyklą ar organizuojamą renginį“. Užpildžiau ją ir po kelių savaičių gavau atsakymą: „Mūsų komanda iš „Misijos Sibiras 2016“ atvyks į „Friday Night 2K16“, – pasakojo Jolita Mažonaitė.

Į Kintus atvyko šios ekspedicijos dalyvė Monika. Ji papasakojo apie patirtus įspūdžius Sibire, kur ekspedicijos nariai tvarkė lietuvių tremtinių kapus. Gyvenimo sąlygos ten nebuvo lengvos, fizinis darbas – labai sunkus, bet vykti į Sibirą ją paskatino pilietinė pareiga tėvynei.

Antrasis svečias, pradžiuginęs jaunąją publiką, – buvęs kintiškis, įvairių projektų savanoris, kelionių mėgėjas Gediminas Simutis. Jis yra keliavęs po Europą, Ameriką, Afriką. Vaikinas dalijosi savo patirtimis įvairiuose pasaulio kraštuose, stengėsi įtikinti jaunimą, kad kiekvienas žmogus gali daug padaryti ir pasiekti, tik reikia labai to norėti, atsisakyti žodžių „pabandysiu, negaliu, bet…“

Kitas kintiškis, verslininkas, šokėjas, mokytojas ir visų galų meistras Jurgis Ašmonas kiekvieną jaunimo nakties dalyvį įtraukė į intriguojantį pokalbių šou apie patyčias, draugystę, pasitikėjimą.

Po pažintinės dalies atėjo aktyvioji: jaunuoliai, susiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse: žaidimų stotelėje „Klaustrofobai spintoje“, sporto – „Bodybuilders“ („Kultūristai“), mįslių, komandinių užduočių – „Haunted Library“ („Apsėsta biblioteka“), paslapčių ir šnabždesio iššūkių – „KuBuŠaI“, skaniojoje – „Atspėk, kas šiandien vakarienei“, kūrybinėje – „Ja aktior“ („Aš aktorius“). Kiekvienai stotelei vadovavo kintiškiai.

Išbandyta naujovė – internetinė programa proto mūšiams ar testams kurti „Kahoot“. Komandos noriai įsitraukė į šį žaidimą ir atkakliai kovojo viena su kita.

Po įnirtingos kovos atėjo  metas atsipalaiduoti ir pabendrauti neformaliai – prasidėjo šokiai, dainos, karaokė.

Didžiuojamės, kad Kintų jaunimas su F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite kasmet organizuoja šį renginį, į kurį noriai atvyksta svečiai iš įvairių rajono miestelių. Pasisemti patirties atvyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (buvęs Klaipėdos atviros jaunimo erdvės centras) darbuotoja Indrė.

Aktyviai dalyvaudama visose renginio veiklose, įgytą patirtį ji žadėjo perduoti centrui ir gruodžio mėnesį pakviesti dalyvauti jų naktiniame renginyje. Džiugu, kad bendradarbiaujame, plėtojame partnerystę, dalijamės patirtimis su rajono jaunimo klubais bei mokinių tarybomis. O pats geriausias darbo įvertinimas – šypsenos ir nauji draugai. Tikimės, kad ateityje Kintų bibliotekos, jaunimo klubo bei atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu. Galiu. Darau“ rengiama jaunimo naktis švęs ir 10-ąjį gimtadienį.