Trečiokai pažino grožį puoselėjančias profesijas

pradinukai profesijos_jankaus_mokyklaPasirengimas karjerai prasideda nuo mažų dienų, kai vaiko klausiama, kuo norėtų būti užaugęs.

Šis klausimas pasako, kad jam reikės rinktis. Šeima, mokykla, bendruomenė veikia vaiko pasirinkimą ir gali jam padėti.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vykusios „Profesijų savaitės“ metu 3b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje „Grožio ir stiliaus šventė“, kurią drauge su tėvais inicijavo mokytoja Snieguolė Diekantienė.

Pradėję lankyti mokyklą vaikai savo svajonių profesijas piešė klasės knygelėje „Kuo, vaikuti, nori būti?“ Praėjus porai metų jie išreiškė savo ketinimus tyrimo „Kuo aš būsiu?“ metu.

Palyginus pirmokų ir trečiokų nuomonių tyrimo diagramas paaiškėjo, kad populiariausia profesija išliko ta pati – kirpėjos. Todėl į klasę buvo pakviesta Žygimanto mama, kirpėja Lina Augustienė, kuri supažindino vaikus su savo profesija, patarė, kokia veikla užsiimti siekiant šios karjeros, visiems klasės mokiniams sukūrė stilingas šukuosenas. Klasėje įsikūrė stilizuota kirpykla ir „Fotostudija“, puošta mokinių kūrybiniais darbais.

Renginyje talkino ir kitos grožį puoselėjančių profesijų atstovės – mokinių mamos. „Damų kampelyje“ mergaitės pasimokė nagų dailės subtilybių, „Džentelmenų kampelyje“ berniukai mokėsi užsirišti kaklaraištį ir patys jį puošti. „Grožio salone“ kosmetologė pratino mergaites puoselėti jaunus veidukus, o „Meno dirbtuvėse“ visi galėjo pasipuošti savo rankų darbo papuošalais.

Grožio ir stiliaus šventę vainikavo „Madų podiumas“, kuriuo žengė kiekvienas, norintis parodyti savo veiklos grupėse rezultatus. Kirpėja savo modelius apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis už kantrybę. Šventės pabaigoje visi pakviesti į „Arbatinę“ integruotos veiklos rezultatų aptarti ir linksmai pašokti klasės diskotekoje.

Ši ir kitos integruotos veiklos, organizuojamos su tėvais sudaro daugiau galimybių priartinti mokymąsi prie gyvenimo, skatina aktyviai veikti mokinius, mokytojus ir tėvus, puoselėja glaudžią jų partnerystę.