Trečius metus Macikų komanda pasiekia tarptautinio turnyro „SENI CUP“ finalą

maciku globos namai futbolasPrienuose surengta tarptautinio žmonių su negalia mini futbolo turnyro „SENI CUP 2014“ respublikinė atranka.
Žaidynėse pirmąją vietą užėmė svečių teisėmis dalyvavusi baltarusių komanda, kuri Lenkijoje vyksiančiame finale atstovaus savo šalį.

Lietuvos garbę gins antrąją vietą laimėję praėjusių metų čempionai – Macikų komanda. Trečioji vieta atiteko Suvalkijos socialinės globos namų komandai.

Macikų socialinės globos namų futbolo komanda kartu su 15 šalių komandomis  dalyvaus finalinėse kovose Lenkijoje, Torūnės mieste.

 Tarptautinis žmonių su negalia mini futbolo lygos „SENI CUP 2014“ rengiamas šių metų turnyras – jau 8-asis.

 Trečiadienį Prienų miesto stadione prasidėjęs turnyras sulaukė 12 komandų susidomėjimo. Jos tarpusavyje kovojo dėl galimybės atstovauti Lietuvai turnyro finale Lenkijoje. Turnyre dalyvavo: Aukštelkės, Dūseikių, Macikų, Ventos, Kalvarijos, Suvalkijos, Zarasų, Linkuvos, Jasiuliškio, Šiaulių, Veisiejų ir Prūdiškių komandos. Svečių teisėmis taip pat dalyvavo komandos iš Latvijos bei Baltarusijos.

 Pagrindiniai šio turnyro tikslai – palengvinti žmonių su negalia integraciją į visuomenę, taip pat padėti realizuoti savo sportines galimybes bei paskatinti kartu įdomiai ir turiningai praleisti laiką.

 Pirmosios „SENI CUP“ rungtynės Lenkijoje suorganizuotos dar 1992 m., siekiant didinti žmonių su protine negalia integraciją į visuomenę. Turnyro iniciatorius ir organizatorius – Torūnės tvarstomųjų medžiagų gamykla (TZMO SA), gaminanti SENI prekės ženklo gaminius, skirtus slaugai.

 Viena turnyro organizatorių Edita Bilinskienė džiaugėsi tokiu dideliu būriu sportininkų ir jų emocijomis. Varžybų metu emocijos liejosi tarsi per tikrą futbolo čempionatą: žaidėjus šūksniais ir plojimais palaikė lydintieji asmenys ir sirgaliai, o atmosferą kaitino nuotaikingasis renginio vedėjas, kalbinęs tiek pačius dalyvius, tiek ir susirinkusiuosius. Dalyviai ne tik susitiko su praėjusių turnyrų metu atrastais draugais, bet ir turėjo puikią galimybę dar praplėsti savo pažinčių ratą.

 Trenerės Aušros Tarozienės treniruojami Macikų socialinės globos namų futbolininkai Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys, Valentinas Lukas, Gintaras Laukaitis pogrupyje susirungė su Ventos SGN, Dūseikių SGN, Jasiuliškių SGN ir Suvalkijos SGN komandomis.

Kitame pogrupyje vietas aiškinosi Kalvarijos SGN, Aukštelės SGN, Latvijos, Zarasų SGN ir Linkuvos SGN komandos.
Finale dėl prizinių vietų kovojo Macikų, Dūseikių, Kalvarijos ir Baltarusijos komandos.

Jau trečią kartą Macikų socialinės globos namų komanda tapo futbolo turnyro „SENI CUP“ nugalėtoja Lietuvoje. Trečius metus iš eilės iškovota teisė važiuoti į Torūnę, kur liepos 2-5 dienomis vyks turnyro finalas, kuriame rungtyniaus 36 komandos iš 15 šalių.

Linkime sėkmės ir laukiame medalių!