Trejos rungtynės – dvi pergalės

F 32Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), paskutinėse trejose varžybose „Šilutės“ ekipa patyrė vieną pralaimėjimą bei iškovojo dvi pergales. Prieš NKL lyderius Šakių „Vytį“ ir Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ mūsų miesto komanda namų aikštelėje iškovojo pergales, o išvykoje su „Palangos Kuršiais“ patyrė pralaimėjimą. Dabar Laimono Eglinsko vadovaujama ekipa turnyrinėje lentelėje užima 5 vietą ir savo sąskaitoje turi 21 pergalę ir 19 pralaimėjimų.

Kovo 9 dieną „Šilutė“ susitinka su Vilniaus „Perlu“ sužaisti paskutiniąsias reguliaraus sezono rungtynes.

Pergalė prieš lyderius

Pirmąją pavasario dieną „Šilutės“ komanda sulaukė svečių iš Šakių. Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Vyčio“ krepšininkai ir išsiveržė į priekį rezultatu 10:13. Bet netrukus mūsų miesto komanda spurtavo 14:3 ir persvėrė rezultatą 24:16.

Antrajame kėlinyje mūsiškiai nė nemanė mažinti tempo ir toliau taikliai atakavo varžovų saugomą krepšį, bei laimėję atkarpą 15:2, pasiekė dviženklę persvarą – 43:26.

Komandoms grįžus į aikštelę po ilgosios pertraukos, žaidimas darėsi apylygis, o mūsiškių sukaupta persvara leido jiems ramiau kvėpuoti. Didelis pliusas buvo tai, kad varžovams sunkiai sekėsi atakuoti iš toli, vos 29 proc. taiklumu. Varžovams tolimi metimai pradėjo kristi tik mačo pabaigoje, bet tai jų jau negelbėjo ir pergale džiaugėsi „Šilutė“ – 79:68.

„Šilutė“: Evaldas Džiaugys 18 (8/10 dvit.), Mantas Šerkšnas 17 (4/5 dvit.), Byronas Sanfordas 16 (11 atk. kam.).

Iš Palangos be pergalės

Susitikimas tarp „Šilutės“ ir „Palangos Kuršių“ nuo pirmųjų minučių buvo apylygis ir pirmasis kėlinys baigėsi 23:22, palangiškių naudai. Antrasis kėlinys buvo sėkmingesnis mūsiškiams ir jie persvėrė rezultatą savo naudai 45:54.

Komandoms grįžus į aikštelę po pertraukos toliau virė nuožmi kova. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 3 minutėms, „Šilutės“ legionierius Byronas Sanfordas smeigė tritaškį ir mūsiškiai pirmavo 8 taškais (90:82). Bet šis pranašumas iki rungtynių pabaigos nebuvo išlaikytas – netrukus šeimininkai spurtavo 13:0, ir „Šilutė“ liko besivejančiųjų vaidmenyje. Mūsiškiams dar pavyko pelnyti vos du taškus, tuo tarpu „Palangos Kuršių“ ekipa savo taškų kraitį krovė toliau. Po finalinės sirenos pergale džiaugėsi šeimininkai rezultatu 101:92.

„Šilutė“: Mantas Šerkšnas 24 (6/10 trit.), Paulius Gvazdaitis 16, Byronas Sanfordas 13, Jeffery Perkinsas 12, Evaldas Džiaugys 10.

Pergalė prieš klaipėdiečius saldi

Kovo 5-ąją šilutiškiai sulaukė svečių iš Klaipėdos. Komandų susitikimas buvo kovingas ir iki pat rungtynių pabaigos nebuvo aišku, kuri džiaugsis pergale. Mačo pradžioje puikiai startavo „Neptūnas-Akvaservis“, jie greitai įgijo pranašumą 13:5. Šilutiškiams sunkiau sekėsi atakuoti varžovų saugomą krepšį ir netrukus svečiai pirmavo 28:43.

„Šilutei“ pavyko spurtuoti trečiajame kėlinyje – 9:0, ir savo deficitą jie sumažino iki 4 taškų – 55:51. Iki rungtynių pabaigos likus pustrečios minutės, klaipėdiečiai vis dar pirmavo 6 taškais (77:71). Tačiau netrukus komandos kapitonas Evaldas Džiaugys su Byronu Sanfordu ir Mantu Šerkšnu surengė spurtą (7:0) bei persvėrė rezultatą „Šilutės“ naudai 78:77.

„Neptūnas-Akvaservis“ dar sugebėjo susigrąžinti minimalią persvarą – 80:81, bet kitos atakos metu „Šilutės“ legionierius Jeffrey Perkinsas pelnė dvitaškį, o uostamiesčio ekipos bandymai išsigelbėti buvo nesėkmingi. Po finalinės sirenos pergalę šventė „Šilutė“ – 84:81.

„Šilutė“: E. Džiaugys (10 atk. kam., 27 naud. bal.) ir B. Sanfordas (6 atk. kam.) – po 17, M. Šerkšnas 14, P. Gvazdaitis 10.