Trigubą jubiliejų švenčiančiai „Žvaigždūnei“ svarbiausi vertintojai – žiūrovai

zvaigzdune gvildzioŠeštadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo neeilinė ir labai džiugi šventė, palietusi daugumos šilutiškių šeimas, kuriose užaugo ar auga šokėjos – net į tris solidžius jubiliejus visus pakvietė šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“.

Šie metai klubui ypatingi: „Žvaigždūnė“ minėjo 25 metų sukaktį, ne mažiau solidžius jubiliejus mini ir kolektyvo vadovės: Loreta Stanelienė darbo scenoje 35-metį, jos dukra Gintarė Stanelytė apvalią 10-šimtį! Visoms šioms progoms ypatingą aurą sukūrė tai, kad šiemet mes minime ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Būtent daina apie Lietuvą ir trispalvėmis pasipuošusių šokėjų šokis ir pradėjo vieną gražiausių mieste pavasario švenčių.

Įsimylėjusios šokį

Kiekvieno kolektyvo sėkmė pirmiausia priklauso nuo vadovo, ne išimtis ir „Žvaigždūnė“. Išvardinęs garbingas klubo sukaktis renginio vedėjas Laurynas Šimkus pristatė L.Stanelienės ir G.Stanelytės kelią į šokių sceną.

L.Stanelienė, baigusi studijas Valstybinės konservatorijos teatro meno fakultete, tapo profesionale choreografe. Po studijų 1982 m. ji grįžo į Šilutę. Dešimt metų vadovavo „Šilutės baldų“ liaudies šokių kolektyvui, su kuriuo šoko respublikinėse Dainų ir šokių šventėse, tapo įvairių apžiūrų laureatais, įrašė programą Lietuvos televizijoje, koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje ir kitur. 1993 m. L.Stanelienė įkūrė šiuolaikinių šokių klubą „Žvaigždūnė“.

2005 m. choreografė buvo apdovanota „Lietuvininkų vilties“ premija, 2008 m. Lietuvos kultūros ministerija L.Stanelienei įteikė solidžią padėką už kūrybinę veiklą.

Šiandien savo darbe Loreta puikiai derina 35 metų profesinę patirtį, įgimtą talentą bei aistrą šokiui, pozityviąją gyvenimo filosofiją, dvasines vertybes, tarp kurių – pagarba vaikui kaip asmenybei. Patirtis, įgūdžiai, fantazija, valia, svajonė – visi vadovės darbo įrankiai.

Savo meile šokiui ir profesionaliais choreografės gabumais mamai nepasiduoda ir dukra Gintarė, šokio kelią pradėjusi „Žvaigždūnėje“ nuo 4 metų. 1994 m. Gintarė baigė Šilutės meno mokykloje smuiko klasę, 2005 įgijo verslo vadybos magistro laipsnį.

„Žvaigždūnė“ – mano namai. Čia aš užaugau. Čia aš išmokau ne tik šokti – čia auga mano siela, mano šokio įgūdžiai, patirtis „Žvaigždūnėje“ padeda derinti svajones, tikslus, įgyvendinti planus. Šokis, iš mėgstamiausio pomėgio virtęs darbu, man padeda jausti gyvenimo prasmę. Aš esu įsimylėjusi šokį, įsimylėjusi šį darbą“, – sako Gintarė.

Svarbiausia komisija – žiūrovaizvaigzdune gvildzio_1

Visai nekeista, kad, praėjus 25 metams, ir vadovės, ir šokėjos scenoje buvo itin džiugiai nusiteikusios. Anot Loretos ir Gintarės, per visą šį laiką buvo sukurta per 200 šokių, išleista šimtai šokėjų, surengta per tūkstantį repeticijų, padėta milijonai žingsnelių. O kur dar koncertai, konkursai, kelionės… Šokių klubas „Žvaigždūnė“ aplankė Prahą, Rygą, Taliną, Varšuvą, Barseloną, Lloret de Marą, Paryžių, Amsterdamą, Nicą. Šio klubo pasirodymai kasmet žiūrovus džiugina ir visose Šilutės miesto šventėse.

Apie „Žvaigždūnės“ veiklą galima būtų pasakoti ilgai. Svarbiausia, kad visa tai – graži, įsimintina ir įdomi istorija būsimoms kartoms, pavyzdys jauniems žmonėms.

Šio kolektyvo vadovės sakė, kad visi parvežti medaliai, taurės, diplomai, kuriais buvo papuošta gimtadienio scena, yra brangūs, bet ne patys svarbiausi. Svarbiausia – laimingi vaikai ir, žinoma, žiūrovai. Anot vadovių, tikroji komisija ir yra žiūrovai. Jų „balai“ – aplodismentai – yra patys aukščiausi, audringiausi ir nuoširdžiausi.

Pasidžiaugė pasiekimais

Gimtadienio scenoje buvo galima išvysti per šimtą šokėjų. Tradiciškai buvo parodyti geriausi praeitos programos šokiai bei naujos kompozicijos. Scenoje mainėsi ir savo energija žibėjo šešios skirtingų amžiaus kategorijų šokėjų grupės: „Žvaigždūniukai“, „Šaula“, „Ija“, „Vela“, „Mensa“ ir „Lyra“.

Renginio metu paminėti ir svarbūs kolektyvo šių metų pasiekimai. „Žvaigždūnė“ dalyvavo  Prahoje Europos šalių meno kolektyvų konkurse „Charm of Bohemia“, kur visos grupės, laimėjusios I vietas, buvo pakviestos į finalą Sankt Peterburge. Svarbūs apdovanojimai ir Lietuvoje: šokio čempionate „Lithuanian Cup“ klubas iškovojo Lietuvos taurę; reikšmingais pasiekimais šokėjos įvertintos konkurse „Gintarinė žiemužė“ Nidoje, tarptautiniame šokių konkurse „Best awards“, festivalyje „Šokio fiesta“ Kaune, tarptautiniame čempionate „Shock“ Kėdainiuose, respublikiniame sporto ir meno festivalyje „Olimpinės gėlės“ Klaipėdoje, šokių konkurse „Dance revolution“ Vilniuje.

Ir sveikino, ir atsisveikino

Trigubo jubiliejaus renginyje kolektyvas sulaukė dovanų ir siurprizų. Vienas jų – bendras žiūrovų šokis, kuriam vadovavo vedėjas L.Šimkus.

Sveikinimo žodžius „Žvaigždūnei“ ir vadovėms išsakė Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, įteikdamas gėlių puokštę ir padėkos raštą už tai, kad klubas savo dalyvavimu įvairiuose konkursuose ir pasiekimais garsina Šilutę ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

Tradiciškai renginio metu atsisveikinta ir su klubą paliekančia šokėja, kuri šį pavasarį baigia mokslus gimnazijoje ir išvyksta studijuoti. Tai – Martyna Mirauskaitė, „Žvaigždūnėje“ šokusi 13 metų. L.Stanelienė dėkojo merginai už kantrybę, įdėtą darbą ir meilę šokiui bei pasidžiaugė, kad ji nenutraukia visų ryšių. Martyna toliau šokti „Žvaigždūnėje“ palieka dalelę savo šeimos – neseniai prie mažųjų grupės prisijungusią sesutę ir moterų grupėje „Lyra“ šokančią savo mamą.

Dėkodama už sveikinimus, audringus plojimus ir šypsenas vadovė L.Stanelienė atskirai padėkojo ir savo dukterims, kurios pasekė mamos pėdomis ir visa širdimi įsimylėjo šokį bei jam šiandien atiduoda visą savo laiką. Dėkojo Gintarei, kuri nepritūksta idėjų ir minčių kurti naujus šokius, sceninius rūbus, nepristinga kūrybinių ambicijų. Pasidžiaugė ir Aiste, kuri gyvena Ispanijoje ir neseniai šioje šalyje įkūrė šokių klubą „As de danza“.

Po koncerto kalbinta L.Stanelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad „Žvaigždūnėje“ vaikai iš tikrųjų išmoksta daug daugiau nei šokti. Čia jie išmoksta svarbių gyvenimui dalykų: darbštumo, užsispyrimo, noro siekti geriausių rezultatų. Jie išmoksta atskleisti savo išskirtinumą ir dirbti komandoje, išsiugdo savigarbą, pasitikėjimą savimi, gebėjimą atsikratyti viešumo baimės. Koncertinės kelionės į užsienį plečia akiratį, išaugina motyvaciją mokytis kalbų, didžiuotis savo šalimi, pažinti kitų tautų meną, žmones.

„Labai myliu savo vaikus, turiu omenyje visus „Žvaigždūnės“ šokėjus. Aš esu močiutė, Gintarė – mama, čia šoka paauglė anūkė Mija, todėl gerai suprantame vaikų, paauglių, suaugusiųjų filosofiją, norus, užgaidas. Esame ir reikalaujančios, ir mylinčios. Mums ir nosytę tenka nušluostyti, ir vaistukų, kai pilvelį skauda, paduoti“, – atviravo L.Stanelienė.

Kaip sakė 35-ąjį jubiliejų scenoje mininti choreografė, klubas „Žvaigždūnė“ –  puikus pagalbininkas auginant ir auklėjant vaikus.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.