Triuškinančias pergales iškovoję jauniai pateko į „Manijos“ I divizioną

krepsinis manijos lygaŠilutės sporto mokyklos krepšininkai įrodė, kad yra stipriausi „Manijos moksleivių krepšinio lygos“ jaunių vaikinų A (gim. 1997 m.) krepšinio čempionato II divizione. Kęstučio Šerniaus treniruojami šilutiškiai Plungėje vykusiame finalo ketverte iškovojo dvi triuškinančias pergales. Nors finale žaidė tik 7 žaidėjai, bet jiems tai netrukdė varžovus įveikti net 23 taškų skirtumu.

Ši pergalė atvėrė vartus į „Manijos moksleivių krepšinio lygos“ I divizioną.

Kad patektų į finalo ketvertą ir kovotų dėl čempiono vardo, mūsiškiai turėjo nueiti nelengvą kelią. Turėjo sužaisti ne vienerias rungtynes su Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Plungės komandomis. Keturios geriausios II diviziono komandos susitiko finaliniame ketverte.

Finale Šilutės SM komanda kovojo su aikštės šeimininkais – Plungės sporto ir rekreacijos centro auklėtiniais. Po dviejų kėlinių mūsiškiai buvo išsiveržę į priekį 10 taškų. O rungtynėms pasibaigus švieslentė rodė nuostabų vaizdą – 102:79 – mūsiškių pergalė bei kelialapis žaisti I divizione.

Treneris K.Šernius džiaugiasi auklėtinių pasirodymu. „Jie taip gerai žaidė, kad man beliko tik stovėti ir vaidinti, kad vadovauju komandai“, – šypsodamasis komentavo K.Šernius.

O jei rimtai, tai, pasak trenerio, krepšininkai labai daug ruošėsi finalams, todėl dabar gali džiaugtis čempionų vardais. Tądien jie už varžovus buvo geresni taktiškai.

Vien nuopelnų sau treneris neprisiima, jis dėkingas savo sūnui Mantui Šerniui, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneriui, kurio įdirbio į šilutiškių jaunių komandą taip pat yra nemažai.

Vaikinams pergalė buvo gana netikėta, nes vasarą į Vilniaus krepšinio mokyklą išleido vieną aukštaūgį krepšininką, du išvažiavo į Jungtines Amerikos Valstijas, kiti gydėsi traumas. Liko septyniese…

Finalo rungtynėse prie pergalės daug prisidėjo Laurynas Stonkus: pelnė 33 taškus, 8 kartus atkovojo kamuolį. Tauras Ulevičius komandos kraitį papildė 28 taškais, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei 7 kartus atkovojo kamuolį. Artūras Grigelis surinko 23 taškus. Be to, šie vaikinai pateko į geriausių žaidėjų simbolinį penketuką, o Tauras Ulevičius gavo geriausio žaidėjo prizą.

Primename, kad šie krepšininkai bei komandos centras Gvidas Galinauskas šiemet žaidė ir „Šilutės“ vyrų krepšinio komandoje, rungtyniavusioje Nacionalinėje krepšinio lygoje.

II diviziono čempionai iškart pateko į kitą „Manijos“ lygos I divizioną, kur grumsis su 7-8 vietas I divizione užėmusiomis komandomis dėl galimybės varžytis I diviziono ketvirtfinalio etape.

Treneris K.Šernius neslepia, kad bus sunku, bet jeigu kiti išsilaiko, tai kodėl ir šilutiškiai negali?

Pirmąją dieną I diviziono pusfinaliuose Plungės SRC įveikė Kupiškio SM rezultatu 73:56, o Šilutės SM 91:64 nepaliko vilčių Marijampolės ŽSM ekipai.