Trys studentai dėl „Jaunimo linijos“ baidarėmis perplaukė Nemuną

BAIDARININKAI SAULINOS 3Įveikę 370 km vandens kelią praėjusį pirmadienį į Rusnės salos krantą išlipo trys baidarėmis atplaukę studentai – klaipėdiečiai Rokas Bžeskis ir Edvinas Butėnas bei šiaulietis Karolis Jankauskas. Jie Nemunu nešė žinią apie psichologinę tarnybą „Jaunimo linija“.

Bet vaikinų, dėl kilnaus tikslo plaukusių iš Vilniaus iki Klaipėdos, Rusnėje beveik niekas nepasitiko, išskyrus keletą turistų iš sostinės ir porelę iš Marijampolės, kurie grožėjosi saulėta salos promenada.

Baidarininkai sakė, jog iš tiesų jie planavo salą pasiekti tik kitą dieną. „Deja, gamta nenuspėjama, tad dėl nelabai palankių oro sąlygų teko koreguoti maršrutą ir dar kelionės pradžioje numatytus sustojimus bei valandas“, – paaiškino trijulės vedlys Rokas.

Tikslas – remti „Jaunimo liniją“

Įveikti tokį kelią baidarėmis vaikinai ryžosi norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į psichologines jaunimo problemas.

„Norime, kad žmonės išgirstų apie „Jaunimo liniją“- kad tokia ji yra, kad teikia pagalbą jaunam žmogui. Juk kiekvienam būna tokių temų, apie kurias nei su tėvais pašnekėsi, nei draugai supras. Todėl labai svarbu žinoti, kur galima kreiptis pagalbos. „Jaunimo linijoje“ bet kuriuo paros metu atsilieps išklausyti pasirengęs konsultantas, ir skambinantis jaunas žmogus sau sunkią akimirką bus išgirstas, suprastas, gaus patarimų“, – sakė Rokas.

Keliauninkai priminė, jog „Jaunimo linijos“ telefonu 8 800 28888 ir el. paštu info@jaunimolinija.lt nenutrūkstamai visą parą teikiama emocinė parama yra nemokama. Nemokama pagalba užtikrinama tik tarnybos veiklą palaikančių rėmėjų – įmonių, privačių asmenų, valstybinių ar nevyriausybinių fondų – dėka.
Paramos fondas „Jaunimo linija“ yra nevyriausybinė savanoriška organizacija, teikianti nemokamą emocinę paramą jaunimui. „Jaunimo linijos“ savanoriai atsiliepia į daugiau kaip 200 skambučių per dieną. 2015 metų pabaigoje tarnyboje dirbo 327 savanoriai ir 7 darbuotojai.

Valstybinė parama padengia tik 20-25 proc. visų „Jaunimo linijos“ veiklos išlaidų (savanorių mokymų, koordinavimo, patalpų išlaikymo ir mokesčių, kt.), todėl visų „Jaunimo liniją“ remiančių asmenų ir įmonių indėlis yra labai svarbus.

Besiirdami Nemunu ir skleisdami žinią apie „Jaunimo linijos“ veiklą, vaikinai ragina visus prisidėti prie paramos.Apie tai, kaip galima paremti šią emocinės paramos tarnybą, informacijos galima rasti internete, adresu: www.jaunimolinija.lt

Upė – kaip gyvenimas

„Kelionė upe – simboliška, nes upė yra tarsi visas žmogaus gyvenimas. Nenuspėjamas, kartais – sudėtingesnis, kartais – lengvesnis. Kaip ir gyvenime, tenka galynėtis su priešpriešiniu vėju, vingiais, rėvomis, posūkiais ir t.t.“, – „Šilutės naujienoms“ sakė vaikinai, prisipažindami, kad į kelionę jie leidosi su šiokia tokia baime ir nežinomybe. Beje, visas 7 kelionės dienas jie neturėjo jokio lydinčio ekipažo sausumoje.

Dalindamiesi kelionės įspūdžiais, vaikinai pasidžiaugė, jog buvo keletas stotelių, pavyzdžiui, Grigiškėse, Kernavėje ir Vilkijoje, kur juos pasitiko labai šiltai. Vietos gyventojai sveikino, dėkojo už kilnų tikslą, rengė diskusijas.

Staigmenų pateikė ir gamta. Štai pirmadienį stiprus vėjas baidarininkus užklupo besiiriančius nuo Panemunės, bet vaikinai sėkmingai pasiekė Rusnę.
„Didžiulis vėjas, bangos kilnojo baidares iki pusės metro. Būtent dėl to planuotą kelio ruožą yrėmės net dvi valandas ilgiau. Dėl to keitėme maršrutą, praleidome kai kurias vietas“, – sakė Rokas.

Anot visų trijų drąsuolių, ne veltui jų šūkis skelbia: „Nepasiduok, irkluok toliau“.

Trijulė tikisi, kad ši savanoriška alinanti akcija nepaliks abejingų, pritrauks daugiau geradarių, kurie nors kiek paaukos svarbiai tarnybai „Jaunimo linijai“, kasdien išgelbstinčiai po keletą gyvybių.

„Kiekvienam reikia kažką daryti – juk kasmet savo noru iš gyvenimo pasitraukia apie 1000 Lietuvos gyventojų, didžioji dalis – jaunimo. Negalime būti abejingi, kai Lietuva pagal gyventojų savižudybių skaičių lyderiauja Europoje“, – sako vaikinai.

Paviešėję saloje, vaikinai tą patį vakarą tęsė kelionę iki Kuršių marių, paskui pasuko link Drevernos.

Kelionės pabaiga, įveikus iš viso 430 km vandens kelio, buvo trečiadienį, rugpjūčio 31 d., Klaipėdoje, Danės upėje, ties Jono kalneliu.