Tūkstančiai lašišų ir šlakių papildė upes

Lašišos ir šlakiai – labiausiai trokštamas žvejų laimikis. Kaip tik šių žuvų šiųmetukais ir metinukais šiomis dienomis buvo papildyti Neries, Šventosios, Žeimenos, Dubysos, Minijos, Jūros, Bartuvos ir pajūrio Šventosios baseinai. Tai tik dalis valstybinio plano, skirto atstatyti, sustiprinti ir pagausinti lašišinių žuvų išteklius Lietuvos vidaus vandenyse.

Iki 1960 m. lašišos Lietuvos vandenyse buvo verslinės žuvys ir jų kasmet buvo sugaunama po 3–4 tonas. Vėliau laimikiai labai sumažėjo, o nuo 1981 m. jos įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.
Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad lašišinių žuvų Lietuvos vandenyse daugėja. Tam įtakos turėjo daug kompleksinių priemonių, tarp kurių ir Žuvininkystės tarnybos indėlis – dirbtinis šių žuvų veisimas ir išleidimas į vidaus vandenis. Sėkmingai įgyvendinus lašišų išteklių atkūrimo programas, jos išbrauktos iš Raudonosios knygos saugomų rūšių sąrašo.

Šiemet naujuose namuose įkurdinta beveik 330 tūkst. vnt. lašišinių žuvų. Išleista 114 tūkst. vnt. lašišų ir 132 tūkst. vnt. šlakių šiumetukų, taip pat 60 tūkst. vnt. lašišų ir 23,5 tūkst. vnt. šlakių metinukų (rituolių). Tikimasi ir toliau sėkmingai gausinti vertingų lašišinių žuvų populiaciją šalies upėse.