Turnyras „Pamario regbis 2019“ skirtas Laisvės gynėjų dienai

 

F regbisSausio 13-ąją Šilutėje vyko tikra vaikų regbio šventė „Pamario regbis 2019“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Nepabijoję užpustytų kelių, į turnyrą suvažiavo svečiai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Panevėžio, Birštono, Jurbarko, Šiaulių, Telšių, Plungės ir Klaipėdos. Nors susirinko virš 100 vaikų, Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje vietos ir veiksmo užteko visiems.

Organizatorė Austėja Minkevičiūtė „Pamario regbis 2019“ Laisvės gynėjų dienai skirtą šventę pradėjo gražiais žodžiais: „Šią dieną labai svarbu švęsti, nes turime kuo pasidžiaugti. Mes savoje šalyje galime laisvai judėti, keliauti kur norime, rinktis mums patinkančius užsiėmimus, rinktis draugus ir laisvai kalbėti savo kalba. Už tai turime dėkoti mūsų laisvės gynėjams. O jei šventę minime regbio aikštelėje su savo draugais ir šeima, tai geriau ir būti negali.“

Mažieji šeimininkai – ketvirti

Mažieji regbininkai buvo suskirstyti į du pogrupius ir sužaidė po penkias rungtynes, o pertraukų metu galėjo linksmai dūkti žaidimų erdvėje. Organizatorė Austėja buvo paruošusi puikių laisvalaikio užsiėmimų: vaikai galėjo žaisti stalo žaidimus, spręsti galvosūkius, o kur dar stalo tenisas, prie kurio rikiavosi eilės? Nuobodžiauti tikrai nebuvo laiko!

Pirmoje amžiaus grupėje žaidė mažiausieji 1-2 klasių mokiniai, susibūrę į 7 komandas. Sužaidus grupės varžybas, pusfinalius ir finalą nugalėtojų taurę išsivežė vilniečiai, antri liko svečiai iš Jurbarko, treti Klaipėdos regbininkai. Deja, šeimininkai liko už nugalėtojų pakylos ir užėmė 4-ąją vietą. „Gaila, kad ne visos varžybos sekėsi taip, kaip tikėjomės, bet patirties tikrai įgavome. Kartais net mažos klaidelės nulemia pergalę, šį kartą tų klaidelių pasitaikė ir nelaimėjome. Bet bendras vaikų pasirodymas tikrai nenuvylė ir labai jais didžiuojuosi“, – kalbėjo trenerė Austėja.

„Šilutės regbis“ komandoje geriausiai žaidė Odrė Valeikė, drąsiai su vyresniais grūmėsi Kornelija Drakšaitė.

Renkama nauja grupė

Antroje amžiaus grupėje susigrūmė 3-4 klasių mokiniai, tarpusavuje sužaidė net 8 komandos. Pirmoji vieta atiteko regbininkams iš Panevėžio, antra liko Birštono komanda, treti plungiškiai.

Pamario regbis Šilutę drebina jau ne pirmą kartą. Panašus renginys vyko ir 2017 metų lapkritį. „Smagu pratęsti tradiciją ir dar kartą atvežti regbį į Šilutę, parodyti žiūrovams, vaikų tėvams, bendruomenei. Noriu padėti šilutiškiams mus atrasti ir susipažinti. Juk mes dar tokie naujokai šitame krašte. Visi išvažiavo su šypsena, tad drįstu manyti, kad sugrįš ir kitais metais“, – kalbėjo trenerė Austėja.

Visi turnyro dalyviai buvo gausiai apdovanoti atminimo medaliais, kuriuos įsteigė UAB „Elektros energetika“, saldžiais prizais pasirūpino ir „Pamario kepykla“. Organizatorė labai dėkoja ir jiems.

Beje – jau renkama nauja regbį žaisti norinčių vaikų grupė (gim. 2009 – 2012 m.) Ateik! Pabandyk! Pasilik!