TV laidų vedėja Kristina Rimienė kviečia aplankyti jos gimtąją Šilutę

 

091650437-066ec57c-c133-46cc-a3a7-701b784b4572Jau kelis sekmadienius iš eilės laida „Pasaulis pagal moteris“ sveikinasi iš įvairiausių Lietuvos kampelių, kuriuose kartu su Turizmo departamentu pristato, išbando bei iš naujo atranda nuostabiausias Lietuvos vietas. Pirmasis birželio sekmadienis bus ypatingas, nes vedle po savo gimtąjį kraštą bus pati laidos vedėja Kristina.

Sulaikyti kvėpavimą važiuojant per tris tiltelius

Nors Šilutę galima pasiekti įvairiais keliais, šį kartą laidos kūrybinė komanda keliaus nuo Kauno pusės – senuoju keliu palei Nemuną, kuris žavi ne tik panemunės pilimis, dailiais upės vingiais, bet ir išskirtine raudonų plytų architektūra, kuri susiformavo šioms teritorijoms patyrus stiprią vokiškos kultūros įtaką. Kelias žavus ir savo tilteliais. „Pakeliui į Šilutę yra trys iš jų – vaikytėje per juos važiuojant turėjome žaidimą: kol pervažiuosime, sulaikyti kvėpavimą“, – žaviais prisiminimais dalinsis laidos vedėja Kristina.

Atgijusi istorija

„Mano vaikystėje Hugo Šojaus dvaras, kuris dabar yra tikra Šilutės puošmena, buvo labai apleistas – vaikai žaisdavo aplink jį, tartum aplink kokį vaiduoklių namą, niekada nepagalvojau, kad vieną dieną taip atgis visas jo grožis“, – prisimins Kristina, kurios vaikystės namai taip pat buvo pačiame Šilutės centre.

„Atgijo ne tik dvaras – vilioja ir atgaivinta daili prieplauka, sutvarkytas legendinis tiltas ir tiesiog naujom spalvom nušvitusios miesto gatvelės“, – gimtine grožėsis laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja ir aplankys dar vieną simbolinę vietą – atminimo akmenį, skirtą Kristinos seneliui Petrui Jakštui. Petras Jakštas tarpukariu buvo Lietuvos kariuomenės majoras, bibliofilas, Lietuvos bei Šilutės krašto tyrinėtojas savo žiniomis pasidalinęs ne vienoje knygoje.

Laukininkai ir kopininkai

Šilutės kraštas – ne tik pati Šilutė, bet ir jos apylinkės bei įspūdingas, bet ne visų dar atrastas Šilutės pamarys. Pradedant garsiuoju Ventės ragu, Rusnės sala bei Lietuvos Venecija vadinama Minge, baigiant iš naujo atrandamais pamario kaimais – Kintais ar Dreverna. Pamarį galima pažinti ir iš laivo – čia rengiami net specialūs kulinariniai kruizai, kuriuose galima ne tik pamatyti marių grožį, bet ir išbandyti kulinarinį paveldą ragaujant vis skirtingus žuvies patiekalus. „Šitas marių krantas vadinasi „laukininkais“, o kitas – „kopininkais. Taip ir plaukioja vieni pas kitus – ypač mergelės pas bernelius“, – krašto meilės istorijas išduos regiono atstovė.

Meilės istorijų laidoje „Pasaulis pagal moteris“ šį sekmadienį bus ir daugiau – floristiniame deserte laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė susitiks nuotaką Eglę ir pagamins būtent jai skirtą alyvinių tonų puokštę su sukulentais.

lrytas.lt inf.