„Tvarkiečiai“ Seimo vicepirmininku siūlys K.Komskį, vidaus reikalų – R.Žemaitaitį

Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus vadovas Vaidas Pavilonis prezidiumo posėdyje bendravo su R.Paksu. / DELFI (K.Čachovskio nuotr.)Trečiadienį prezidiumo posėdyje partija „Tvarka ir teisingumas” nutarė Seimo pirmininko pavaduotoju siūlyti rinkti Kęstą Komskį. Prezidiumas taip pat patvirtino, kad į aplinkos ministro postą bus siūlomas Valentinas Mazuronis, o į vidaus reikalų – Remigijus Žemaitaitis.

Neoficialiais duomenimis, V.Mazuronio padėjėju gali būti Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs mero pavaduotojas, partijos skyriaus vadovas Šilutėje Vaidas Pavilonis.

Darbą baigiančios Vyriausybės vadovas Ministras pirmininkas Andrius Kubilius ketvirtadienį išreiškė nuomonę, kad „tvarkiečio” Kęsto Komskio kandidatūra į Seimo vicepirmininkus yra akibrokštas. Kitas kandidatūras jis taip pat vertino kritiškai.

R.Paksas: vyrai padorūs ir ištvermingi

K.Komskis ir R.Žemaitaitis jau antrą kartą išrinkti į Seimą. K.Komskis pirmasis kandidatavo į Parlamentą vienmandatėje Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje, tačiau neįveikė II rinkimų turo kovos ir Seimo nario mandatą gavo pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąršą. R.Žemaitaitis ryškia balsų persvara nugalėjo visus Šilalės – Šilutės vienmandatės rinkimų apygardos kandidatus.

R.Žemaitaitis „Šilutės naujienoms” sakė, kad ir dirbdamas ministru kiekvieną savaitę ras laiko susitikti su rinkėjais savo rinkimų apygardoje, juos konsultuoti, spręsti kitas problemas. Įprastu ritmu dirbs jo biuras ir padėjėjai. Tad vadovavimas ministerijai neturėtų atnešti skriaudos rinkėjams.

Trečiadienį po partijos prezidiumo posėdžio apibūdino partijos pirmininkas Rolandas Paksas kandidatus apibūdino kaip kompetentingus.

„Patyrę partiečiai, padorūs ištvermingi. Man vyrai gražūs kitom prasmėm – vidinėmis. Patikimi. Būtent kompetencija yra mūsų vidinis arkliukas. K.Komskis ne pirmą kadenciją yra Seimo narys. Tai faktas, kad žmonės pasitiki juo. Visi gandai, kurie bando susiformuoti virš jo, yra be pagrindo”, – tikino R.Paksas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė net keletą kartų yra abejojusi K.Komskio galimybėmis užimti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas. 2006 m. sausio 19 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pripažinusi, kad K.Komskis, būdamas Pagėgių savivaldybės meru, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Šiuo metu K.Komskio pavardė figūruoja rinkėjų papirkinėjimo bylose.

A.Kubilius: K.Komskio veiklą turėtų tirti specialiosios tarnybos.

„Dėl pono Komskio aš neturiu ką daug pasakyt. Aš manau, kad siūlymas jo į Seimo vicepirmininkus yra tam tikras akibrokštas. Ir vėlgi tikrai nenoriu gal daug čia visų kalbų kalbėti, bet manyčiau, kad ir specialiosios tarnybos, ir jų informacija turėtų būti pilnai pateikiama svarstant pretendentus į tokias pareigas”, – ketvirtadienį „Žinių radijui” sakė A.Kubilius.

A.Kubilius sakė esąs susirūpinęs, kad žemėja reikalavimai naujiems ministrams, kuriems kitąmet teks didelė atsakomybė per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungoje (ES).

Jis taip pat pabrėžė pretendentų į ministrus nepriekaištingos reputacijos svarbą.

„Iš tiesų šioje vietoje taip pat turėtų būti labai svarbu ir nepriekaištinga reputacija, skaidrumas, kitaip sakant – visiškai skaidri praeitis bet kurio kandidato, pretenduojančio į tokius postus. Čia galėčiau priminti, kad ponas R.Žemaitaitis atėjęs yra į politiką iš Vilniaus savivaldybės, kur dirbo kartu su meru J.Imbrasu, su vicemeru E.Lementausku būdamas patarėju ir tai, be abejo, turėtų būti labai kruopščiai prisiminta ir išnagrinėta”, – kalbėjo A.Kubilius.