„Tvarkiečių” lyderiai gyrėsi saviškių protegavimu

Pranešimą skaito V.Pavilonis. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.

Penktadienio vakarą Šilutės seniūnijos posėdžių salė buvo perpildyta partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus narių. Į visuotinį susirinkimą suėjo 225 skyriaus nariai (skyriuje registruotas 401 narys). Salėje buvo pristatyta papildomų kėdžių, o dar apie dešimt susirinkimo dalyvių sukinėjosi koridoriuje, nes tiesiog netilpo.

Dvi savaites prieš susirinkimą pasklido kalbos, kad dalis partijos narių norėtų skyriaus pirmininke matyti rajono politikę Daivą Žebelienę, o ne dabartinį skyriaus pirmininką Vaidą Pavilonį. D.Žebelienę imtis skyriaus vadovės pareigų drąsino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, o už V.Pavilonio kandidatūrą stojo Seimo narys Kęstas Komskis.

Konkuruojantys politikai išjudino visas kandidatų į skyriaus pirmininkus rėmėjų pajėgas. Radus kompromisą, skyriaus pirmininku vėl išrinktas Vaidas Pavilonis.

Rado kompromisą, kad priešai nesidžiaugtų

Kad būtų išvengta galimo skyriaus narių susipriešinimo bei susiskaldymo, į susirinkimą atvyko partijos autoritetai – partijos vadovo prezidento Rolando Pakso pirmasis pavaduotojas, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, partijos atsakingasis sekretorius Vytautas Kamblevičius, Seimo nariai Almantas Petkus ir Petras Gražulis.

Partiečiams mažiausiai pusę valandos teko laukti susirinkimo pradžios, nes prieš susirinkimą skyriaus vadovybė – minėti svečiai bei mūsų krašte rinkti seimo nariai R.Žemaitaitis ir K.Komskis – buvo užsidarę partijos būstinėje.

„Šilutės naujienų” žiniomis, ten vyko aštrios derybos, kaip ir kokiomis sąlygomis išsaugoti V.Pavilonį skyriaus pirmininku ir susitarti, jog D.Žebelienė su juo nekonkuruotų.

V.Mazuronis kalbėjo, kad atvykęs į Šilutę pajuto, jog skyriuje tvyro įtampa, kad skyriaus nariai yra netoli susipriešinimo ribos. Neslėpdamas džiaugsmo V.Mazuronis sakė, kad prieš susirinkimą kartu su skyriaus lyderiais Vaidu ir Daiva buvo rastas kompromisas. V.Mazuronis sakė manantis, kad žlugs priešų norai suskaldyti skyrių, gyrė skyriaus vadovą V.Pavilonį.

V.Kamblevičius irgi džiaugėsi, kad per dvejus metus Šilutės skyrius pasiekė neregėtų rezultatų. Narių skaičius nuo pusšimčio išaugo iki 400. Partijoje Tvarka ir teisingumas Šilutės skyrius yra 8-tas pagal žmonių skaičių (iš viso partijoje yra 81 skyrius). Svečio nuomone, priešai tik ir laukia tokio didelio ir stipraus skyriaus susiskaldymo, todėl ragino skyriaus politikus, kuriems tenka užleisti pozicijas (kažkodėl buvo paminėtas rajono Tarybos narys Gintaras Bružas), išgerti butelį ir susitaikyti.

Seimo narys P.Gražulis dar labiau suaštrino retoriką. Jis aistringai tėškė, kad „nugalėjome pederastus jų eitynėse, nugalėsime ir artėjančiuose Seimo rinkimuose”. Jis sakė, kad jokie priešai negali suardyti tokio skyriaus kaip Šilutės, nes jis pagal pasiekimus rinkimuose patenka į elitinių skyrių penketuką.

Kiti svečiai kalbėjo, kaip svarbu nekeisti arklių brastoje, palikti tą patį vadeliotoją, kad gerai dirbantys Pagėgių ir Šilutės skyriai artėjančiuose Seimo rinkimuose gali iškovoti ne tik du mandatus vienmandatėse apygardose, bet turėti mažiausiai dar vieną kraštietį Seimo narį iš daugiamandačių sąrašų.

Tačiau nė vienas iš kalbėtojų taip ir neprasitarė kokia susitarimų ir kompromiso tarp Šilutės skyriaus vadovų esmė.

joomplu:3518joomplu:3520joomplu:3531joomplu:3526

Pasigyrė ir prisišnekėjo

Šilutės skyriaus pirmininkas V.Pavilonis, pristatydamas savo dvejų metų veiklos ataskaitą, vardijo pasiekimus. Partiečiai rajono Taryboje iškovojo keturias vietas, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja išrinkta Dainora Butvydienė. V.Poviloniui patikėtos mero pavaduotojo pareigos, taip pat jis išrinktas UAB „Šilutės šilumos tinklai” stebėtojų tarybos pirmininku, deleguotas į asociacijos „Lamatos žemė” valdybą ir dar yra paskirtas į mažiausiai 20 komisijų bei darbo grupių, iš kurių pusei jam tenka vadovauti.

Kalbėdamas apie įtaką asociacijoje „Lamatos žemėje”, V.Pavilonis paminėjo, kad jau keturiems „mūsų” (reikia suprasti partijos narių suburtų ir vadovaujamų, aut. past.) bendruomenių projektams paskirtas finansavimas. Jis pasigyrė inicijavęs auditą asociacijos „Lamatos žemė” veiklai tirti ir mano, kad įtarimai pasitvirtins.

V.Pavilonis partiečiams atviravo, kad su Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja D.Butvydiene stengiasi įdarbinti kuo daugiau partijos narių: Savivaldybės administracijoje, pasak V.Pavilonio, jau pavyko įdarbinti 3 partiečius. Darbo vietos buvo pasiūlytos dar keliems partiečiams, tačiau jie pabūgo dėl kvalifikacijos stokos.

A.Pavilonis pasakojo apie renginius ir akcijas, kuriuose dalyvavo skyriaus nariai, pasakojimą iliustravo ekrane rodomais vaizdais iš vasaros stovyklos Rusnėje, Algio ir Virginijos Svitkinų kaimo turizmo sodyboje.

Pirtelėje lankstė gėles

Ataskaitą apie partijos jaunimo veiklą pateikė skyriaus pirmininko pavaduotojas, rajono Tarybos narys G.Bružas. Jis prisipažino, jog labai įžeidė kai kurių skyriaus narių priekaištai, jog jis prieš skyriaus susirinkimą dalijęs pinigus, jog jo pirtelėje buvo rengiamos puotos. Įrodydamas, ką jo pirtelėje veikia jaunimas, G.Bružas susirinkimo svečiams padovanojo iš popieriaus lankstytų gėlių.

Nežinia kodėl, tačiau kitai skyriaus pirmininko pavaduotojai, atsakingajai sekretorei Daivai Žebelienei žodis nebuvo suteiktas.

Skyriaus nariai, iš salės ragindami greičiau baigti kalbas, bemaž vienbalsiai patvirtino ataskaitas.

Žaibiški rinkimai

Skyriaus pirmininko rinkimai užtruko ne ilgiau nei 5 minutes. Nors kitose organizacijose priimta vadovaujančias personas rinkti slaptu balsavimu, partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriuje tokia galimybė nebuvo svarstyta.

Pasiūlius vieną kandidatą į skyriaus pirmininkus – V.Pavilonį, jis išrinktas, galima sakyti, balsų dauguma, nes niekas nebeskaičiavo, kiek susirinkimo dalyvių nebalsavo ar balsavo prieš.

Susirinkime išrinkti du pirmininko pavaduotojai – D.Butvydienė ir Vladas Kainovaitis. Partijos valdybą sutarta rinkti visuotiniame susirinkime po poros mėnesių.

Didžiausią nuoskaudą patyrė rajono politikas G.Bružas, nes jam nebebuvo pasiūlytos pirmininko pavaduotojo pareigos. Yra tvirtinančių, kad jo politinė karjera skyriuje buvo paaukota kaip viena iš lyderių kompromiso sąlygų.

Pagrasino imtis kitokių priemonių

V.Pavilonis tikriausiai nesitikėjo, kad tarp susirinkimo dalyvių bus ir žiniasklaidos atstovas – „Šilutės naujienų” korespondentas. Kitaip tikriausiai nebūtų taip atviravęs apie partiečių įdarbinimą Savivaldybėje.

Korespondentui išėjus iš dar nepasibaigusio susirinkimo, prie automobilio jį pasivijęs V.Pavilonis bandė tartis, kad informacija apie jo pastangas savivaldybės administracijoje įdarbinti kuo daugiau partiečių nebūtų spausdinama. Tačiau supratęs, kad susitarti nepavyks, drėbtelėjo: „Žinok išspausdinsi, aš vis tiek „išsivartysiu” ir imsiuos kitokių priemonių”.

Silutes naujienu LOGO