UAB „Kintai“ vėl priėmė akcijos „Žvejok“ dalyvius

ZVEJOK 4Šeštadienį UAB „Kintai“ pats gausiausias mišrios žuvies tvenkinys buvo lipte aplipęs žvejų su meškerėmis. Kas kelias minutes tai šen, tai ten girdėjosi džiaugsmo šūksniai: „Pagavau“, „Žiūrėkit, lydeka pareina“, „Oi, kokia graži žuvis“ ir t.t.
Tądien tvenkinių šeimininkas Rimgaudas Višinskas jau antrąkart iš eilės padovanojo gamtos pažinimo džiaugsmą vaikams iš globos namų.

Spalio 1 dieną pakartota pernai sėkmingai įgyvendinta socialinė akcija vaikų globos namų vaikams „Žvejok“.ZVEJOK 3

Socialinės akcijos Klaipėdos regiono kordinatorė savanorė Ernesta Apanavičiūtė – Šalčė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad keturios dešimtys vaikų su savo auklėtojais entuziastingai priėmė kvietimą su meškere rankoje praleisti laisvalaikį gamtoje.

Prie UAB „Kintai“ tvenkinio atvažiavo vaikai iš Klaipėdos vaikų globos namų „Smiltelė“, „Danė“, „Rytas“, Skuodo rajono Barstyčių vaikų globos namų. Gausiausias būrys žvejų – 12 vaikų komanda – į žvejybos vietą atvažiavo iš Saugų vaikų globos namų, juos atsivežė auklėtojas Algirdas Čeledinas.

Didesnė dalis akcijos dalyvių – tai 10-14 metų vaikai, kurie meškerę rankose laikė pirmą kartą. Tačiau buvo ir tokių, kurie akcijoje dalyvavo jau antrą kartą. Jie žiniomis apie žvejybos tvenkinyje ypatumus dalijosi su kitais bičiuliais.

Ernesta džiaugėsi, kad pramoginės žvejybos mokytoju ir vadovu mielai sutiko pabūti bene garsiausias Lietuvos žvejys, televizijos laidos „Vienam gale kablys vedėjas“ Paulius Korsakas, o jam talkino daugkartinis Lietuvos spiningavimo čempionas Janas Prielgauskas.

Šiemet akcijos „Žvejok“ lyderiais tapo Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ auklėtiniai. Gediminas Gentvainis ištraukė 84 cm ilgio ir bemaž poros kilogramų lydeką, broliui ir sesutei Dovydui ir Ievai iš tų pačių namų pasisekė ištraukti šiek tiek mažesnę lydeką ir kilograminį karpį.

Kitiems žvejams sekėsi įvairiai, bet tokių, kurie nebūtų pagavę nė vienos žuvelės, nebuvo.

Žvejyba baigėsi pietumis: trijų žuvų – lašišos, karpio ir plačiakakčio amūro – žuvienę išvirė UAB „Kintai“ kolektyvas.

P.Korsakas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jis visuomet sutinka dalyvauti panašiuose renginiuose. Kas žino, gal ne vienam iš tokių akcijos dalyvių pabuvimas gamtoje, žvejyba taps rimtu pomėgiu, o ateityje – ir prasmingu laisvalaikiu.

Visos tądien pagautos žuvys buvo pamatuotos, pasvertos ir paleistos atgal į tvenkinį. Taip, kaip ir dera pramoginėje žvejyboje.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.