Ugdymo karjerai diena Juknaičiuose

 

karjeros diena_juknaiciu_mokykla2Vasario 4-ąją Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko Ugdymo karjerai dienos veiklos. Šios dienos tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas, organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais mokykloje ir jų darbo vietose.

Susitikimai su įvairių profesijų atstovais vyko nuo ryto. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Šilutės greitosios pagalbos tarnybos medikais, kurie atvyko į mokyklą greitosios pagalbos automobiliu, parodė jame esančią įrangą, papasakojo apie medikų kasdienybę. Pradinukus su dailininko ir dailės mokytojo profesija supažindino mokytoja Kristina Blankaitė, pravedusi kūrybinę veiklą „Čiurlionis vaikų darbuose“.

Pašyšių skyriaus vaikams buvo pristatyta medicinos punkto, kaimo parduotuvės, lentpjūvės darbo specifika ir ūkininko V. Vladičkos ūkis.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su dantų techniku T. Tribičiumi, su Bardinų pasienio užkardos pareigūnais V. Krasnovu, I. Zagorskiene. Taip pat penktokai susipažino su žirgininko profesija G. Grigelio žirgų ūkyje, šeštokai lankėsi laikraščio redakcijoje, vyresnieji vyko į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Vileikių pasienio užkardą, o dar vyresni susipažino su ŽŪB „Agromanija“ darbo specifika ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime vairavimo mokykloje „Šoferiukai“.

Tą pačią dieną mokykloje lankėsi pilietinio projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.“ atstovas Rolandas Valaitis. Svečias pasidalino patirtimi kaip siekti svajonės, motyvavo mokinius pažinti savo galimybes ir jas realizuoti. Šiame projekte mokykla dalyvauja nuo rudens, tai buvo antrasis projekto susitikimas.

Ugdymo karjerai dienos veiklos mokiniams suteikė galimybę iš arti pamatyti įvairių profesijų atstovus, jų darbo vietas. Tikime, kad išgirstos sėkmės istorijos padės vaikams apsispręsti renkantis karjeros kelią.

Juknaičių pagrindinė mokykla dėkoja visiems Ugdymo karjerai dienos svečiams už gražų bendradarbiavimą.