Ultramaratonininkas Ruslanas Seitkalijevas: pasiruošimo laikotarpiu mano diena – lyg vienuolio

SetWidth740-seitkalijevas-asmeninio-archyvoŠeštadienį Vilniaus Vingio parke vyko atvirasis Lietuvos 100 km bėgimo čempionatas. Ultramaratono trasoje varžėsi beveik pusšimtis bėgikų iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Dalyvių gretose buvo galima išvysti ir dukart Lietuvos 100 km ultramaratono čempioną vilkytiškį Ruslaną Seitkalijevą.

26-erių metų R.Seitkalijevas talentingas ne tik sporto srityje: lengvaatletis sėkmingai pasirodė muzikos talentų šou „X Faktorius“. Be to, sportininko biografijoje išskirti galime ir studijas Telšių kunigų seminarijoje. Tiesa, jas R.Seitkalijevas metė ir dabar dirba bei treniruojasi Didžiojoje Britanijoje.

 – Kokius tikslus keliate Baltijos šalių 100km bėgimo čempionate? – SportIN.lt pasiteiravo R.Seitkalijevo

– Per visą pasiruošimo laikotarpį buvo įdėta nemažai pastangų – tiek fizinių, tiek psichologinių kaip savęs prisilaikymas, kaip sportinis rėžimas, todėl šiose varžybose sau keliu aukščiausius tikslus ir norėčiau laimėt ne tik Lietuvos čempionatą, bet ir tapti absoliučiu nugalėtoju. Taip pat noriu pelnyti sporto meisto vardą ir atbėgti greičiau nei per 7 valandas 40 minučių. Praėjusių metų rezultatas buvo 7 valandos ir 46 minutės, todėl trūksta tikrai nedaug. Manau, jog šiemet esu pajėgus subėgti sporto meistro ženkleliui.

 – Ar netrūks pajėgių konkurentų?

– Žiūrėjau užsiregistravusių dalyvių sąrašus ir mačiau, jog tikrai netrūksta pajėgių bėgikų tiek iš Latvijos, tiek iš Lietuvos. Kol kas nematau užsiregistravusio praeitų metų nugalėtojo Gedimino Griniaus. Manau, jis gali užsiregistruoti paskutinę dieną, todėl esu nusiteikęs, jog ir jis gali būti šiose varžybose.

Daugiau skaitykite čia.