Ultramaratono bėgikas iš Vilkyčių garsina Lietuvą pasaulio 100 km bėgimo čempionatuose

begikas f7Vilkytiškis ultramaratono bėgikas Ruslanas Seitkalijevas puikų rezultatą pasiekė Los Alkazare (Ispanija) vykusiame 100 km bėgimo pasaulio čempionate. Po trejų metų pertraukos jis pagerino savo asmeninį rekordą: 10 ratų po 10 km įveikė per 7:07:35 val. ir bendroje įskaitoje finišavo 31.

Šiuo metu 29 metų Ruslano asmeninis rekordas yra vienas iš trijų geriausių mūsų šalies sporto istorijoje. Vilkytiškio (dabar jis gyvena ir dirba užsienyje) pasiruošimą visi smalsuoliai galėjo sekti jo Facebook’o paskyroje, kur bėgikas pasakojo, kaip jis ruošėsi šiam savo gyvenimo iššūkiui – 100 km distancijai.

Penktojo pasaulio čempionato link

R.Seitkalijevas gimė 1987 m. į Sankt Peterburge, lietuvės ir kazacho, tarnavusio karininku, šeimoje. Nuo vaikystės Ruslanas svajojo būti kunigu ir to siekė 6 metus mokydamasis Telšių kunigų seminarijoje.

Jis visada buvo sportiškas – žaidė krepšinį, bet ilgainiui suprato, kad ši sporto šaka – ne jam. Atėjo laikas išbandyti sporto karalienę – lengvąją atletiką, bet ir vėl suprato, kad trumpos distancijos ne itin žavi. Ir ėmė didinti krūvį.begikas F4

Planai tapti kunigu liko už nugaros, kaip ir jo varžovai, kai būdamas 23-ejų Ruslanas laimėjo savo pirmąją didžiąją sporto pergalę – 100 kilometrų Nidos ultramaratone jo niekas nepralenkė.

100 km bėgimo pasaulio čempionatas Ispanijoje, Los Alkazaro miestelyje, buvo penktasis pasaulio čempionatas R.Seitkalijevo gyvenime, ir 10-oji jo įveikta 100 km distancija. Kitus penkis ultramaratonus jis bėgo Lietuvoje: Nidoje ir Vilniaus Vingio parke.

Ispanijoje 100 km Ruslanas nubėgo greičiausiai per savo sportinę karjerą – 7 val. 7 min. ir 35 sek. Tai trečias laikas visoje Lietuvos istorijoje.

Pirmasis priklauso Aleksandr Sorokin – 6:50 val., pasiektas pernai, o antrasis – Gediminui Griniui – 7:07:18 val., pasiektas 2013 m. Vilniuje.

Ketvirtasis geriausias laikas taipogi Ruslano – 7:16:27 val. Per tiek laiko jis 100 km nubėgo 2013 m. Vilniuje.

Po pastarųjų varžybų Ruslanas padarė 3 metų pertrauką – iki pat šių metų lapkričio paskutinio sekmadienio.

Paklaustas, kodėl vėl nusprendė bėgti ultramaratoną, jis sakė tiesiog pajutęs, kad reikia grįžti, kad nori vėl oficialiai atstovauti savo šaliai. Pasak bėgiko, per tuos 3 metus jis negulėjo ant sofos – ugdė greitį: bėgo trumpesnes distancijas, iš kurių geriausiai sekėsi maratone (42 km 195 m): du kartus tapo Lietuvos vicečempionu, Vilniaus tarptautiniame maratone užėmė III vietą, o Anglijoje, Bostono maratone, finišavo antras.

Geriausiai sekasi bėgti 100 km

begikas F3R.Seitkalijevas teigia, kad vis tiek didžiausios jo pergalės buvo 100 km trasose: daugkartinis Lietuvos čempionas, Pabaltijo taurės laimėtojas, sporto meistras. Todėl į 100 km bėgimą jis grįžo jausdamas, kad čia gali pasiekti daugiausiai, kad čia yra daugiau nei stiprus vidutiniokas ir gali drąsiai kautis su pasaulio elitiniais bėgikais.

Ruslanas čempionatui ruošėsi Didžiojoje Britanijoje, kur šiuo metu gyvena, bet buvo grįžęs kelioms savaitėms į sesiją Lietuvos edukologijos universitete, kur studijuoja I sporto pedagogikos kurse. Būtent per šias savaites Lietuvoje ir buvo padėti pamatai pasaulio čempionatui Ispanijoje.

Pasiruošimą jis pradėjo liepos 11 d. ir intensyviai treniravosi 20 savaičių. Per šias savaites bėgikas įveikė 2515 km, dar apie 40 km nuplaukė. Ruošdamasis Ruslanas kartais dirbo po 11 valandų, dažnai keldavosi paryčiais ir dar prieš darbą įveikdavo kelis kilometrus.

Pasiruošimo ir varžybų metu Ruslanas jautė didelį giminaičių, draugų ir visų tautiečių palaikymą, kaip pats sako, „palaikymas buvo tiesiog nuostabus“. Jį palaikė ir širdies draugė Samanta – taip pat bėgikė, su kuria susipažino prieš 3 metus varžybų metu Vilniuje.

Įsimintiniausias Ruslano pasaulio čempionatas, kuriame dalyvavo, yra 2010 metų pasaulio čempionatas Gibraltare. Bėgikas apie jį sako: „Gyvenome kaip turtuoliai, prabangiame kruiziniame laive. Šalies gamta fantastiška: beždžionės šokinėja pravažiuojančioms mašinoms ant stogų. Buvau ką tik palikęs kunigų seminariją, kurioje mokiausi daugiau nei 6 metus, tad Gibraltare pradėjau savo naują gyvenimo etapą“.

Ruslanui ir tos varžybos susiklostė sėkmingai – pasiekė to meto asmeninį rekordą, nubėgdamas 100 km per 7 val. 53 min., o tuo metu pasaulyje tai buvo geras rezultatas.

Ispanijoje vykęs paskutinis pasaulio čempionatas, pasak Ruslano, irgi buvo aukščiausio lygio – ir gyvenimo sąlygos, ir varžybų organizavimas.

Lietuvos bėgikas iškovojo gana aukštą 31 vietą (finišavo 119 vyrų), asmeninį rekordą pagerino 10-čia minučių, aplenkė daugkartinius pasaulio čempionatų prizininkus. Tarp jų – ir praėjusių metų pasaulio 100 km čempionas švedas Jonas Buudas.

Kitais metais vyks Europos 100 km čempionatas, kuriame mūsų kraštietis Ruslanas taip pat planuoja dalyvauti. Europos čempionate iškovoti aukštą vietą yra daug lengviau nei pasaulio, nes Europoje nesivaržo stipriausi JAV, Japonijos, Australijos bėgikai. Tad Ruslano tikslai – labai dideli – jis nori kautis dėl medalių!