Urėdai pradeda prekybą eglutėmis: kokios jų kainos šiemet?

Artėjant Kalėdoms Valstybinių miškų urėdija pradeda prekybą Kalėdų medeliais. Šilutiškiai nuo gruodžio 13 iki 22 dienos irgi galės įsigyti eglučių urėdijos Šilutės regioniniame padalinyje. Be to, miškininkai į miestą ir vėl atveš eglių šakų, kurias dalins nemokamai.

Eglių šakas Šilutės miškininkai šilutiškiams kasmet dalija šalia Kultūros ir pramogų centro, dalins ir šiemet.

„Kalėdų nuotaika jau sklando Lietuvoje, šventėms puošiamos tiek miestų aikštės, tiek parduotuvių vitrinos. Gyventojai jau domisi Kalėdų medeliais, todėl kviečiame rinktis ne tik specialistų atsakingai užaugintas eglutes, bet nepamiršti ir artėjančios tradicinės mūsų akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Gruodžio 16 d. miškininkai visoje Lietuvoje nemokamai dalins eglišakius, kviesdami prisidėti prie tvaraus miško išteklių naudojimo“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė, rašoma pranešime.

Valstybinių miškų urėdija kaip ir kasmet siūlo rinktis įvairių rūšių kalėdinius medelius baltąsias, dygiąsias, paprastąsias, serbines ar kėnius, taip pat eglių šakas. Medelių kainos įvairios, jos priklauso nuo jų rūšies bei aukščio.

„Didžiuojamės, kad kai kurios šeimos išlaiko tradiciją ir kasmet atvyksta į mūsų medelynus kalėdinės puošmenos, medelius perka vazonėliuose ir kasmet, pasibaigus šventėms, eglutes persodina šalia savo namų. Toks tvaraus miško išteklių naudojimas – gražiausia dovana Lietuvos miškams“, – sakė V. Kaubrė.

Šilutės padalinio vadovas Romas Gečas sakė, kad Nemuno g. 15 esančiame padalinyje eglučių bus galima įsigyti nuo gruodžio 13 iki 22 dienos. Šiemet Kalėdų medelių kainos išlieka tokios, kokios buvo pernai. Metro aukščio nesiekianti eglutė kainuos vos 2 eurus, 1 – 1,5 m – 3 eurus, 1,5 – 2 m – 8 eurus, 2 – 3 m – 13 eurų, 3 – 4 m – 17 eurų, o aukštesnės nei 4 m – 36 eurus.

„Eglutes kertame iš tų vietų, kur jos trukdo elektros linijoms, iš kirtaviečių, kur tiesiog yra nereikalingos ar per daug tankiai suaugusios“, – sakė R. Gečas.

Gruodžio 16 dieną, planuojama nuo 13 val., kaip jau įprasta, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, miškininkai dalins ir eglių šakas.
.