Usėniškiai keliavo į Reizgių kapinaites

 

usenu kapines_biblioteka3Jau trečius metus iš eilės Usėnų bibliotekininkė grupei vaikų rengia pažintinę ekskursiją ir edukacinį užsiėmimą iš ciklo „Senosios Usėnų kapinaitės“. Liepos 13 dieną ekskursijos dalyviai lankėsi Reizgių kaimo pirmose kapinaitėse.

Senosiose evangelikų liuteronų kapinaitėse buvo užfiksuoti ir užregistruoti nykstantys Mažosios Lietuvos architektūros objektai (kryžiai, paminklai), fotografuojami objektai, užrašomos epitafijos, nubraižytas kapinaičių detalus planas.

Kapinaitės prižiūrimos, tvarkingos. Jose yra dveji vartų stulpai, vieni su varteliais. Tvoros išlikę tik fragmentai. Iš viso aptiktas 51 palaidojimas. Užpildytos 75 aprašų formos, padaryta 181 nuotrauka, nubraižytas kapinių ir kapaviečių išsidėstymo planas, užrašyta ir nufotografuota 13 epitafijų.
Edukaciniame užsiėmime dalyvavo Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai Audrius Jankantas, Austėja Virbalaitė, Ernestas Krepštekys, Mija Macaitė, Edvinas Jankauskas, Jokūbas Jankauskas ir Juknaičių pagrindinę mokyklą baigusi Karolina Jankantaitė. Vieni jų pirmą kartą, o kiti jau trečius metus dalyvavo pažintinėje ekskursijoje, bet visi dirbo tikrai nuoširdžiai.