Usėniškiams – profesijų jūra: nuo laivavedžių ir mechanikų iki operos solistų, grimuotojų, dirigentų…

usenuose profesijos laivaiUsėnų pagrindinėje mokykloje didelis dėmesys skiriamas mokinių profesiniam veiklinimui. Mokykla dalyvauja Lietuvoje mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto projekte „Profesinio orientavimo sistemos veiklos tobulinimas ir plėtra“ ir siekia supažindinti jaunus žmones su profesijomis, padėti rinktis būsimą specialybę, įvertinti savo galimybes, kaupti informaciją apie kvalifikacinius ir kitus reikalavimus tam tikrai veiklai. Vaikai mokomi pažinti save, išsiaiškinti asmenines savybes ir gabumus, mokomi užsiimti ne bet kokia, bet mėgstama ir įdomia veikla, kasmet organizuojamos Profesijų dienos.
usenuose profesijos muzikinis
Projektą finansuoja 2007-2013 m. laikotarpio ES struktūrinių fondų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa.

Usėnų pagrindinės mokyklos 6-7 klasių mokiniams profesinis veiklinimas vyko Šilutės policijos komisariate ir Rusnės etnokultūros ir informacijos centre. Policijos komisariato pareigūnė Jūratė Kaktienė supažindino su policininko profesija, kalbėjo apie šios profesijos teikiamas galimybes bei keliamus reikalavimus. Mokiniai žiūrėjo filmukus apie policininkų kasdienybę, pamatė pareigūnų ginkluotę, kitas tarnyboje naudojamas priemones.

Rusnės etnokultūros ir informacijos centre mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žmonija nuo molio iki keramikos“. Pamokėlės metu jie sužinojo, kokių yra molio rūšių, pamatė pavyzdžių, kaip keitėsi molinių dirbinių gamyba nuo neolito iki mūsų dienų. Jiems įdomu buvo prisiliesti prie molio ir patiems pasigaminti angeliuką.

Išvykoje į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą 8-10 klasių mokiniai susipažino su laivavedžio ir laivų mechaniko specialybėmis, darbo aplinka, norintys galėjo išbandyti kapitono darbą ir vairuoti usenuose profesijos antspaudailaivą, tiesa, ne tikrą, o simuliacinį. Valdydami simuliacinius įrenginius, kurie atspindi realią situaciją, mokiniai galėjo laivą sukinėti, didinti ir mažinti greitį, aplenkti kliūtis, vairavo esant sunkioms oro sąlygoms: lyjant, kilus audrai, stipriai banguojant ir žaibuojant.

Jaunesni vaikai dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Klaipėdos muzikinį teatrą. Edukacinės programos „Uvertiūra“ metu jie susipažino su įvairiomis scenos meno sritimis, stebėjo solistų Edvardo Kaniavos ir Juditos Butkytės repetuojamą „Traviatą“, bendravo su žinomu dirigentu Juozu Domarku. Teatralizuotos kelionės po teatro erdves metu stebėjo, kur ir kaip gimsta spektakliai, susipažino su solisto, dirigento, grimuotojo, sukirpėjo siuvėjo, bibliotekininko, kostiumininko profesijomis.

Profesinio veiklinimo išvykos  mokiniams suteikia galimybę geriau pažinti įvairias profesijas tiesiogiai bendraujant su jų atstovais ir planuoti būsimą karjerą.