Usėniškių herbe – ūsai ir trys upeliai

usenu svente veliava„Nuo šiol visi Usėnų seniūnijos vyrai turės auginti ūsus“, – šmaikštavo Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, seniūnijos šventės metu pristatydamas svarbiausius heraldikos simbolius – Usėnų herbą ir vėliavą, kurių svarbiausi akcentai – trys upeliai ir ūsai.

Seniūnijos šventė buvo išskirtinė ir tuo, kad pirmą kartą atversta Usėnų seniūnijos Garbės knyga, kurioje atsirado pirmieji du įrašai: šviesios atminties verslininkas ir seniūnijos mecenatas Petras Rimkus bei vyriausia seniūnijos pedagogė Julė Štraitienė.

Šie iškilmingi šventės momentai buvo apipinti linksmais koncertais, varžytuvėmis, dosniomis bendruomenių vaišėmis ir įspūdingais UAB „Egmina“ dovanotais fejerverkais.

Šventė sukvietė teatralus, literatus, krepšininkus

Tradicinė Usėnų seniūnijos šventė „Mūsų kaimas pilnas gerumo“ prasidėjo nuo pat ryto. Net 5 mėgėjų dramos kolektyvai suvažiavo į apžiūrą ir rodė naujausius spektaklius. Renginio organizatorė – Usėnų teatralų vadovė Gražina Bardauskienė pasidžiaugė, kad teatro mėgėjų daugėja: prieš kelerius metus į rajoninę apžiūrą atvažiuodavo tik rusniškiai ir usėniškiai, o dabar teatrai gyvuoja ir Ramučiuose, ir Juknaičiuose, vėl susibūrė Žemaičių Naumiesčio artistai. Beje, visiems trims pastariesiems būreliams vadovauja ramutiškė Dalia Minkevičienė.usenu svente sveikina vicku

Vertinimo komisija šiemet į apskrities saviveiklinių teatrų festivalį „Atspindžiai“ delegavo usėniškius, kurie vaidina Žemaitės spektaklį „Apsiriko“.

Seniūnijos literatai ir jų gerbėjai šventės proga susirinko į literatūrinį – muzikinį vidudienį bibliotekoje. Bibliotekininkė Onutė Miliauskienė pristatė ir autorius, ir savo parengtą virtualią parodą „Usėnų krašto žmonės“.

Kol jaunimas varžėsi dėl Usėnų Dėduko – Petro Rimkaus – atminimo taurės gatvės krepšinio varžybose, vyresnieji ir mažesnieji, saviveiklininkai ir žiūrovai, rinkosi į jaukią tradicinių susibūrimų aikštelę.

Padėkos – aktyviausiems, darbščiausiems, tvarkingiausiems

Šimtamečių medžių paunksmėje kūrėsi Usėnų ir Žemaitkiemio bendruomenių, vietos medžiotojų ir ūkininkių kiemeliai, iškilo atrakcijų aikštelė vaikams. O scenoje netrukus suskambo svečių – Žemaičių Naumiesčio kapelos „Žaliakalnis“, Degučių „Pilutės“ folklorininkų – dainos ir muzika, šokių kolektyvai „Juknaičiai“ ir „Šalna“ iš Švėkšnos dovanojo lietuvininkų ir žemaičių šokių pynę.
Kai ant laužų tebekunkuliavo puodai, o stalai buvo nukloti šauniųjų šeimininkių vaišėmis, fanfaros pakvietė publiką atiduoti pagarbą darbščiausiems ir tvarkingiausiems kaimynams, labiausiai nusipelniusiems krašto žmonėms.

Seniūnas A.Rauktys pasidžiaugė, kad Usėnai ir aplinkiniai kaimai gražėja, puošiasi gėlynais, todėl sulaukus Žolinės, pats laikas apdovanoti tvarkingiausius šeimininkus. Gražiausiai sodybą tvarko Ramutė ir Anatolijus Mikelkevičiai, gražiausia daugiabučio namo aplinka – bendrijos „Pieninės namas“, šauniausias ūkis – jaunojo ūkininko Egidijaus Vičkaus, o tvarkingiausia įstaiga – Usėnų pagrindinė mokykla. Visų jų šeimininkams seniūnas ir rajono valdžios atstovai – vicemeras Algirdas Balčytis bei Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis – įteikė padėkos raštus ir dovanas.

Rajono merės padėkos įteiktos ir aktyviausioms bendruomenės narėms: Vitalijai Ragelskytei, Audrai Milerienei ir Rūtai Plačienei.

usenu svente pliksnio siurpaUsėniškiai apdovanoti gėlėmis, dainomis ir šiurpa

Šėlti iki ryto, gera nuotaika dalintis kvietė Usėnų bendruomenės pirmininkė G.Bardauskienė.

Toliau su ta pačia energija telkti bendruomenę, vienyti jaunimą ir vyresniuosius, skiepyti jaunajai kartai meilę savo žemei, tradicijoms, saugoti savo papročius skatino svečias Artūras Skardžius, pradžiuginęs moteris gėlėmis.

Seimo nario Kęsto Komskio linkėjimus visiems usėniškiams išlikti darnos pavyzdžiu ir ant tvirtų bendruomeniškumo pamatų statyti tvirtą bendruomenės rūmą perdavė K.Komskio labdaros ir paramos fondo pirmininkas Vaidas Pavilonis.

Seimo narys Arūnas Valinskas labiausiai buvo sužavėtas visos seniūnijos moterimis, kurios čia, anot parlamentaro, viską valdo ir daro stebuklus. „Tokioms moterims dirbant bendruomenė pasmerkta sėkmei“, – konstatavo seimūnas ir dovanojo publikai žmonos Ingos atliekamas dainas.
O rusniškis verslininkas Raimondas Plikšnys prisipažino esantis saviškis, nes priklauso Usėnų medžiotojų būreliui. Jis pakvietė usėniškius pasižiūrėti jo spektaklio – šiurpos virimo procedūrų. Po jų kelių kibirų talpos aštrios šiurpos puodas greitai ištuštėjo…

Herbą puošia ūsai
usenu svente zemaitkiemio moterys
Seniūnas A.Rauktys, bendruomenei pristatydamas naujuosius seniūnijos heraldikos simbolius, aiškino, kad herbo centre sidabriniame fone vingiuojančios trys juodos juostos simbolizuoja ir vandenį (sidabro spalva), ir seniūnijoje tekančius upelius, ir juodą žemę. Viršutinė herbo dalis – aukso spalvos, ji reiškia turtą. O vešlūs ūsai, heraldikos specialistų nuomone, turėtų būti siejami su Usėnų pavadinimu. Kadangi nėra išlikusi vietovės pavadinimo kilmė, ji gali būti susijusi su asmenvardžiu Uselis.

Palinkėjęs visiems vyrams nuo šiol sekti savo pavyzdžiu – auginti ūsus, seniūnas neišvengė linksmų replikų: „Čia korupcija – aukščiausio lygio, – juokėsi vienas kolega. – Dar nė vienas seniūnas Lietuvoje herbe nebuvo įamžinęs savo ūsų…“.

Vėliau A.Rauktys sakė, kad iš pirmo karto nepritarė tokiam Usėnų simboliui. „Kur matyta – ir pats seniūnas, ir herbo autorius dailininkas Aloyzas Každailis – su ūsais. Bet Heraldikos komisija kitokių simbolių negalėjo pasiūlyti, todėl turime tokį herbą“, – linksmą jo atsiradimo istoriją priminė seniūnas.

Pakilus į dangų vėliavai, atidavus pagarbą pirmiesiems Garbės piliečių knygos herojams – a.a. P.Rimkui ir mokytojai J.Štraitienei, tęsėsi usėniškių linksmybės su dainininku Simonu Donskovu. Stipriausi vyrai demonstravo, kas daugiau kartų pakels dekoratyvius naščius su sunkiais kroviniais; – čia nugalėjo Žemaitkiemio gyventojas Vaidas Bielevičius. Iki išnaktų publika šoko „Patrulių“ diskotekoje.

Daugiau nuotraukų albume.