Usėniškių vasaros poilsis buvo turiningas

Stovyklos tikslas buvo organizuoti mokiniams turiningą vasaros poilsį, sudarant sąlygas pažinti artimiausią socialinę bei gamtinę aplinką, plėtojant aktyvų santykį su gimtojo krašto gamta, ugdant pagarbą juos supančiai aplinkai ir žmonėms.

Vaikai buvo įtraukti į aktyvią praktinę veiklą, praplėtė savo akiratį, prasmingai leido laiką, išvykų metu patyrė džiugių emocijų, mokėsi veikti komandoje.

Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, paukščių gaudykles, stebėjo kaip žieduojami paukščiai, sužinojo, kodėl Ventės ragas – ideali vieta paukščiams žieduoti, įgijo žinių apie paukščių rūšis.

Tauragės Santakos muziejuje išklausė edukacinę pamoką „Archeologija įdomiai“, daug sužinojo apie baltų gentis, regione gyvenusius skalvius ir žemaičius, pamatė kasinėjimų metu atrastus darbo įrankius, papuošalus. Vaikai patys išbandė piliakalnių statybą kinetiniu smėliu, kasė apkasus, kanalus, mokėsi taisyklingai išmatuoti būsimų archeologinių tyrimų perkasą, stebėjo kaip vyksta kasinėjimai, sportavo treniruoklių aikštelėje.

Juknaičių bibliotekoje vaikai išklausė edukacinį užsiėmimą „Padangių skrajūnai tautosakoje ir šventėse“, daug sužinojo apie sparnuočius.

VSAT Bardinų užkardoje rinktinės specialistai supažindino su pasieniečio profesija. Stovyklautojai iš apžvalgos aikštelės stebėjo kraštovaizdį, aplankė Rambyno kalno regioninį parką.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Krasnova pravedė praktinį užsiėmimą „Būk saugus vasarą“. Mokiniai sukūrė lūkesčių ir refleksijos plakatus.