Usėnų šventėje pagerbta garsi istorikė, nauji garbės piliečiai ir dvi dešimtys naujagimių

Usėniškiai praėjusį šeštadienį surengė jau tradicinę savo šventę „Laumių dovanos”, kurioje netrūko garbingų svečių, šventės dalyvių, surengtas koncertas.

Visus svečius į savo palapinę kvietė svetingi Usėnų bendruomenės nariai.

Šios seniūnijos žmonės savo šventės metu pagerbė Lietuvos istorikę, archeologę Mariją Gimbutienę, kurios šimtosios gimimo metinės šiemet švenčiamos. Visos Europos mokslininkai gerbia ją už atliktus darbus, tiriant liaudies tradicines šventes. Pasak renginio vedėjos Jūratės Daugalienės, mes, lietuviai, turime daug švenčių, net nežinodami, kad jas padėjo prikelti, atgaivinti būtent šios mokslininkės darbai.

Usėniškiai nuo šiol turi ir naują garbės piliečių šeimą – Rūtą ir Vytautą Plačus. Šiemet būtent jiems suteiktas toks vardas ir paprašyta palikti savo įrašą Usėnų Garbės piliečių knygoje.

Renginio vedėja J. Daugalienė pristatė seniūnijos Garbės piliečių R. ir V. Plačų šeimą.

Per dvejus metus tarp dviejų miestelio švenčių Usėnų seniūnijoje gimė 22 kūdikiai, kuriuos tėveliai buvo pakviesti pasirodyti visai bendruomenei.

Atėjo nugalėjusieji abu karantinus

Šventės vedėjos, Salos etnokultūros centro darbuotojos ir Usėnų teatro „Negelys” vadovės J. Daugalienės žodžiais tariant, istorikė M. Gimbutienė neturi jokių tiesioginių ryšių su Usėnais, bet mes visi lietuviai esame dėkingi už jos nuveiktus darbus. Todėl kartu su visomis Europos šalimis pažymime ir jos gimimo šimtmetį.

Šventę pradėti vedėja pakvietė Usėnų seniūną Algirdą Rauktį. Jis padėkojo visiems susirinkusiesiems už tai, kad jie puikiai atlaikė net du pandemijos karantinus. Pasidžiaugė seniūnas ir tuo, kad kitais metais Usėnai galės švęsti 300 metų gyvavimo jubiliejų, todėl palinkėjo visiems ruoštis sutikti tokią solidžią datą.

Usėniškius sveikino ir Seimo narys Zigmantas Balčytis, priminęs, kad Usėnai yra jo vaikystės namai. Jis prisiminė puikius pedagogus – Tumienę, Banį, Stašaitį ir kitus. Geru mokytoju jis pavadino ir savo vyresnįjį draugą, a.a. Petrą Rimkų, šiame krašte daugiau žinomą Dieduko vardu.

Seimo narys Z. Balčytis ir jo patikėtinis A. Pupšys ragavo bitininko E. Krepštekio medaus.

Z. Balčytis dėkojo seniūnui A. Raukčiui už kasmetinį krepšinio turnyrą, kuris skirtas paminėti nuolatinio jo rėmėjo Dieduko vardą. Z. Balčytis irgi pasižadėjo tapti šio turnyro rėmėju.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė taip gausiai susirinkusiais į šventę usėniškiais. Jo nuomone, Usėnų šventėse visuomet dalyvaus čia vaikystę praleidęs Z. Balčytis. Usėniškius meras paragino pasveikinti ir kitus atvykusius savivaldybės politikus.

V. Laurinaitis pažymėjo, kad Šilutės rajone savo mokinių pasiekimais garsi ir Usėnų pagrindinė mokykla. Usėniškiams jis linkėjo aktyviau skiepytis nuo Covid – 19 infekcijos ir stumti šią ligą iš mūsų gyvenimo.

Nerado nei turto, nei kasyklų

Seniūnijos darbuotojas V. Plačas yra usėniškis nuo pat gimimo, tačiau žmoną Rūtą prieš tris dešimtmečius jis parsivežė iš Panevėžio. Pasak Rūtos, jaunikaitis tuomet žadėjęs, kad Usėnai yra tikra turto kasykla ir kad čia gyventi bus labai gera. „Taigi, kai atvykau čia gyventi, neradau nei turto, nei jo kasyklos, viską teko užsidirbti ir susikurti savomis rankomis“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo Rūta.

Plačų šeima užaugino du sūnus, jiedu daug dirba visuomeniškai gražinant Usėnus, kuriant teatro trupę ir t.t. Todėl būtent jiems šiemet ir suteiktas Usėnų Garbės piliečių vardas.

Į šventę suėjo ne tik vietiniai, bet suvažiavo ir aplinkinių vietovių gyventojai.

Tikra minia susirinko, kai buvo pakviesti pasirodyti pastarųjų dvejų metų seniūnijos naujagimiai. Šventės vedėja su tėveliais kvietė Aroną Anusą, Adą Arnašių, Arielę Bajorinaitę, Leoną Bardauskį, Enriką Ciparytę, Rėjų Endriulaitį, Liepą Jakaitę, Ugnę Jusčiūtę, Paulą Lolat, Luką Lotužį, Marką Mauricą, Matą Milevičių, Kęstą Paalksnį, Mantą Paalksnį, Dominyką Petrauskį, Kotryną Pudinskaitę, Neitą Sabonį, Tėją Sudeikytę, Militą Stražnickaitę, Gustą Tiriūną, Mariją Vičkutę bei Aurėją Zagorskaitę.

Varžybų nugalėtojai

Kelis metus Usėnų šventė prasideda jaunųjų žvejų varžybomis, taip nutarta ir šiemet. Vietos restorano tvenkinyje žvejyboje pasižymėjo Benas Jankauskas, Mantas Gedvila, o pirmąją vietą užėmė didžiausią žuvį sugavęs Matas Krepštekys.

Tinklinio varžybose pirmąją vietą laimėjo vaikinai, atvykę iš Pagėgių.

Bent 10 komandų varžėsi ir krepšinio rungtyje. Čia pirmąją vietą laimėjo komanda keistoku pavadinimu „Vieta Jūsų reklamai“. Visiems nugalėtojams įteiktos taurės ir dovanėlės.

Visą vakarą tarp sveikinimo kalbų ir apdovanojimų žiūrovai stebėjo šokėjų ir dainininkų koncertus. Usėniškiams šoko senjorų kolektyvas „Juknaičiai“, grojo Priekulės kultūros centro kapela „Bengeliai“ bei mūsų krašto pažiba „Karčema“.

Šventės metu visi buvo kviečiami pasistiprinti prie usėniškių ir Žemaitkiemio bendruomenės stalų. Kas mėgsta, gardžiavosi virtomis košėmis ir sriuba, o kai kas galėjo paragauti ir bitininko Ervino Krepštekio medaus su sūriu ar šviežiais agurkais.

Beje, įprastai Usėnų seniūnijos švenčių metu gerokai palyja, tačiau šiemet usėniškiams skėčių neprireikė.

Komercijos direktorius, korespondentas