Usėnų TV transliavo savosios mokyklos 30 metų istoriją (foto)

usenai buve mokytojai„Sveiki sugrįžę“, – praėjusią savaitę švietė užrašas Usėnų pagrindinės mokyklos languose, pasitikdamas mokytojus ir mokinius, kurie šios mokyklos duris varstė pastaruosius 30 metų.

Per 30 metų šią mokyklą baigė 18 abiturientų laidų ir 11 pagrindinės mokyklos laidų. Čia brandos atestatus gavo 265 abiturientai, o pagrindinio mokslo atestatus – 199 mokiniai.

Šioje mokykloje jau mokosi ne tik pirmųjų laidų abiturientų vaikai, bet ir anūkai.

Per 30 metų čia dirbo net 120 mokytojų. Dabar darnią pedagogų komandą sudaro 21 mokytojas ir 2 specialistės. Jų amžiaus vidurkis – 45 metai.

Tai – tik maža dalelė informacijos apie jubiliejų švenčiančią vieną jauniausių rajono mokyklų. O patys usėniškiai šventės proga sukūrė specialią Usėnų TV programą, kurios laidose žiūrovai sužinojo įdomiausius mokyklos istorijos faktus, susipažino su mokyklos bendruomene, buvusiais mokiniais, išklausė svečių sveikinimų, gėrėjosi saviveiklos kolektyvų koncertu.

Ieškojo „tos pačios gramatinės klaidos“

„Būkite pasveikinti, sugrįžę čia, kur yra jūsų kelio pradžia, šaknys, teikiančios stiprybės visais gyvenimo atvejais. Čia jūs – ne svečiuose, o namuose, kurie mena jūsų žingsnius, išdaigas, mokyklinius džiaugsmus ir rūpesčius. Žinokite, kad čia esate savi, laukiami, mylėti ir visada mylimi“, – sakė Usėnų TV vedėjos – buvusi šios mokyklos mokinė, o dabar čia dirbanti mokytoja Asta Šeputienė ir jos dukra Kristina, taip pat lankanti Usėnų mokyklą.usenai abiturientai

Mokyklos istorija susideda iš daugybės mažų istorijų, kurias laidoje „Būtovės slėpiniai“ prisiminė 26-erius metus mokyklai vadovavusi direktorė Sofija Bagvilienė ir dabartinė direktorė Liucija Jasevičienė, kurios pedagoginis kelias prasidėjo būtent prieš 30 metų šioje mokykloje.

Abi direktorės džiaugėsi mokinių iniciatyvomis, pasiekimais sportinėje ir meninėje veikloje, puikiais mokytojais.

Direktorė L.Jasevičienė sakė, kad ši šventė – proga sustoti, prisiminti, susitikti, pajusti bičiulio rankų šilumą, apsikabinti, pabendrauti. Sveikindama savo kolektyvą, direktorė sakė, kad niekas, dirbdamas mokykloje, negali būti abejingas: kasdien širdis virpa arba iš džiaugsmo – kai sekasi pačiam ir mokiniams, arba iš nerimo – kai ištinka nesėkmė. Mokiniams linkėjo atkaklumo, tikslo siekimo ir drąsos – kad nevirpėtų ranka vedžiojant raidę lentoje. Buvusius mokinius ragino aplankyti visus mokyklos kampelius – gal ras jų paliktą žodį „su ta pačia gramatine klaida“.

Mokytojai augina sparnus skrydžiui

Netrukus direktorės pavaduotoja Asta Arnašienė perėmė laidos „Komanda“ vedimą. Ji pristatė 4 komandas: dabar dirbančių mokytojų, buvusių pedagogų, mokinių ir mokinių tėvų.

Iš 23 dabartinės pedagogų komandos narių yra 3 vyrai. Trys mokytojos – L.Jasevičienė, Rūta Mikužaitienė ir Jūratė Mockuvienė – mokykloje dirba nuo jos atidarymo dienos. 4 mokinės pasirinko mokytojo profesiją ir grįžo dirbti į Usėnų mokyklą. Tai Ramutė Mikelevičienė, Asta Šeputienė, Ilona Lileikienė ir mamos pėdomis einanti jauna pedagogė Giedrė Lileikytė.

usenai mokiniai koncertuoja 2Jaunatviška mokytojų komanda tvirtino: „Mes galime užauginti sparnus skrydžiui!“

Maloniai nustebino šioje mokykloje anksčiau dirbę mokytojai – jų komanda, pasirodžiusi scenoje, buvo itin gausi. Mokyklos matematikai suskaičiavo, kad per 30 metų Usėnuose pamokas vedė net 120 mokytojų.

Jų vardu kalbėjo šiemet seniūnijos Garbės pilietės titulu įvertinta mokytoja Julija Štraitienė, save pavadinusi „mokytoja iš praeities“, nes vaikus mokyti pradėjo dar 1945-aisiais. Mokytoja perdavė mokyklai surašytus savo prisiminimus ir įpareigojo bendruomenę juos tęsti, nepradanginti mokyklos istorijos.

„Šioje mokykloje mokiausi būti mokytoju“, – sakė dabar Šilutės pirmojoje gimnazijoje dirbantis istorijos mokytojas – ekspertas Algirdas Gečas, Usėnuose pradėjęs pedagogo kelią ir čia dirbęs 3 metus. Jis tikino, jog savo darbe mato didžiulę gyvenimo prasmę, o sugrįžimai į pirmąją darbovietę – labai mieli ir svarbūs. „Ir žmoną Loretą sutikau būtent Usėnuose. Šiandien mūsų santuokos jubiliejus, bet esu čia, nes Usėnų mokyklos jubiliejus man svarbesnis“, – šypsojosi A.Gečas, sveikindamas gausius šventės svečius.

Prieš 30 metų Usėnų mokyklos direktoriaus pavaduotoja pradėjo dirbti ir Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Neatsitiktinai ji, paprašyta pasidalinti prisiminimais, atšovė, jog kalbos – niekam neįdomios, ir užvedė „Giminių“ dainą, kurią linguodama sudainavo visa salė.

Pirmieji mokiniai augo kartu su mokykla

Trečioji komanda – mokinių – pastaraisiais metai gerokai sumenko. Prieš 30 metų mokyklą lankė 405 mokiniai, šis rugsėjis į mokyklą atvedė tik 145 mokinius. Mokiniai gyrė savo jaukią mokyklą, džiaugėsi šiemet įsigytomis patogiomis uniformomis. O įvairių kūrybinių būrelių nariai savo meninius gebėjimus atskleidė vėliau – Usėnų TV laidoje „Mažųjų žvaigždžių valanda“.
usenai X laida
Ketvirtoji – tėvų – komanda beveik visa užauginta toje pačioje Usėnų mokykloje. Net 93 mokinių vienas ar abu tėvai yra čia mokęsi. Šią mokyklą lanko jau trečia usėniškių karta: I laidos abiturientė Giedra Petrauskienė čia į mokslus leido vaikus, o dabar – jau ir anūkus.

Laidos „Prašau žodžio“ pašnekovų išsirikiavo visa eilė. Tai buvo usėniškius pasveikinti atvykę politikai, Savivaldybės administracijos atstovai, kaimyninių mokyklų – Juknaičių ir Stoniškių – vadovai. Visi jie linkėjo bendruomenei auginti daugiau vaikų, mokytojams – geresnių darbo sąlygų ir geros valdžios, kuri keltų pedagogų prestižą.

Visos 18 abiturientų laidų ir jų auklėtojai pristatyti laidoje „Nuo… iki“. Buvę pirmųjų laidų mokiniai sakė prisimenantys naujos mokyklos dažų kvapą. O mokykla jiems buvo ne mama, o draugė, su kuria kartu augo.

Ir tai dar nebuvo šventinio vakaro pabaiga: dar publiką išlingavo kapela „Verpstė“, pasirodžiusi laidoje „Duokim garo“, paskui buvę ir esami mokiniai susirinko į mokyklos valgyklą dalyvauti laidoje „Šok su manimi“, o svečių laukė laida „Arbata su citrina“…

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

joomplu:7718 joomplu:7729 joomplu:7737