Usėnų vardo jubiliejuje – freilinų vaišės, mažiausiųjų apdovanojimai ir  pagarba aktyviausiems

Nepabūgusi vasariško lietaus Usėnų seniūnijos bendruomenė savaitgalį rinkosi į seniūnijos šventę „Usėnų vadui – 300“.

Jos metu paminėtas seniūnijos vardo jubiliejus, pagerbti mažiausieji, skambėjo svečių sveikinimai, vyko freilinų vaišės, išdalintos paštininko dovanos.
Usėnų vardui – 300 metų
Usėnų seniūnijos šventės vedėjais šiemet tapo Jūratė Daugalienė ir Zigmantas Naujokas. Jie pirmieji sveikino visus bendruomenės narius ir svečius, susirinkusius į jubiliejaus šventę.
Z. Naujokas sakė, kad kiekvienas usėniškis turėtų nešioti ūsus, nes tai yra garbė, net Usėnų pavadinimas kildintas iš pavardės Ūsėnas, Ūsėlis, Ūsas. J. Daugalienė kalbėjo, kad nuo XVIII amžiaus iki Antrojo pasaulinio karo buvo vartojamas vokiškas vietovės pavadinimas – Madewald. Yra pasakojama, kad 1597 metais gyveno toks Paul Madewald ir tikėtina, kad jis įkūrė dvarą, šalia kurio išaugo kaimelis. Pasak šventės vedėjų, dar 1722 metais Usėnų vietovardis aptiktas rašytiniuose šaltiniuose.
Nuo to laiko keitėsi ne tik miestelio vardas, bet ir pati gyvenvietė. 1875 metais per Usėnus buvo nutiestas geležinkelis ir pastatyta stotis. 1935-aisiais Usėnuose pastatyta moderni garinė pieninė, veikė žemės ūkio padargų remonto įmonė, kelios parduotuvės ir užeigos, paštas bei policijos nuovada. „Usėnai laiko vingiuose patyrė marą, badą, karą, germanizaciją, rusinimą, tremtį, tačiau išdidžiai gynė savo gimtąją kalbą, įstatymus, papročius, tikėjimą ir laisvę“, – sakė vedėjai.
Šventės dalyvius aplankęs Usėnų paštininkas, kuris čia „darbuojasi“  jau 300 metų, pasakojo, kad Usėnų paštas pradėjo veikti 1730-aisiais, kai gyvenvietėje stodavo pašto karietos, vykstančios iš Memelio į Tilžę. Jis visiems šventės dalyviams dovanojo atvirukus, kurtas specialiai Usėnų vardo jubiliejui.
Dovanos mažiausiems
Usėnų bendruomenė per metus sulaukė 11 naujagimių – 7 berniukų ir 4 mergaičių. Į sceną juos atnešti pakviesti Tėjos Briedytės, Milanos Dabravolskytės, Justo Lotužio, Jokūbo Lukošiaus, Domo Mickaus, Aleksandro Pėžo, Marto Stražnicko, Marko Stungio, Dominyko Šakelės, Estelos Petrauskaitės ir Ugnės Kaunaitės tėveliai. Atvyko tik 5 šeimos su savo atžalomis, jiems dovanas įteikė Usėnų bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, seniūnas Algirdas Rauktys, Seimo narys Zigmantas Balčytis ir savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.
Sveikino garbingi svečiai
Oficialiai šventę atidarė seniūnas ir viena geriausių Usėnų pagrindinės mokyklos mokinių Toma Girdvainytė – jiems teko garbė iškelti seniūnijos vėliavą.
Pirmasis sveikinimo žodžius benduomenei ir svečiams skyrė ir A. Rauktys. Seniūnas džiaugėsi, kad šiemet seniūnija gražų jubiliejų ir sakė, kad 300 metų gyvenvietei yra dar labai nedaug. Jis linkėjo gero pasibuvimo ir kvietė visus svečius nepamiršti Usėnų ir į juos sugrįžti.
Seimo narys Z. Balčytis yra usėniškių žemietis, čia augęs ir lankęs ir mokyklą, čia prabėgo jo jaunystė. Seimo narys džiaugėsi šios seniūnijos jaunais žmonėmis ir jų pasiekimais. Ypatingos padėkos žodžius Z. Balčytis skyrė A. Raukčiui, kuris seniūnijoje darbuojasi jau ne vieną dešimtmetį. Taip pat jis dėkojo savo buvusiems mokytojams ir mokyklos direktorei bei visiems mokytojams, kurie įdeda didžiulį indėlį į kiekvieno žmogaus asmenybę. Seimo nario padėkos žodžiai skambėjo ir seniūnijos senjorams, prisiminė jis ir a. a. daugelio seniūnijos sporto renginių rėmėją Usėnų Dėduką. Pabaigoje Seimo narys visiems šventės dalyviams palinkėjo siekti žinių bei džiaugtis taika.
Z. Balčytis įteikė padėką ir dovanėlę bendruomenės pirmininkei A. Rauktienei už atsakingą darbą, bendruomenės telkimą ir pagalbą. A. Rauktienė neslėpė, kad ją nustebino toks Seimo nario dėmesys. Pirmininkė pasakojo, kad gyvena šioje bendruomenėje ir dirba visiems žmonėms negailėdama jėgų, ir pažadėjo, kad kol gyvens Usėnuose, stengsis, kad seniūnija būtų vis gražesnė. Bendruomenės pirmininkė dėkojo ir šventės rėmėjams, o visiems dalyviams linkėjo gero vakaro.
Sveikinimo žodžius bendruomenei tarė ir Arūnas Pupšys. Savivaldybės tarybos narys sveikino usėniškius ir susirinkusius svečius. A. Pupšys kalbėjo, kad šis miestelis švenčia 300 metų jubiliejų ir norint, kad jis sėkmingai gyvuotų toliau, yra labai svarbu, kad čia gyventų daug žmonių. Todėl tarybos narys linkėjo, kad seniūnijoje kurtųsi dar daugiau jaunų šeimų, ir kad jos būtų gausios.
Vaišes paruošė freilinos
Šventės metu bendruomenei buvo paruoštos gardžios vaišės. Seniūnijos freilinos kvietė visus paragauti patiekalų, būdingų mažajai Lietuvai: šiupinio ir giros, vofelių ir kafijos, sūrio su medumi.
Renginio metu pasirodė Usėnų moterų ansamblis „Smiltė“ su vadove Dalia Svirskaite bei pagrindinės mokyklos šokėjos. O vakarinio koncerto metu vyko ugnies šou, dangų nušvietė fejerverkai.