Usėnuose lapkritis – kompiuterinio raštingumo mokymo mėnuo

usenu biblioteka mokymai 1Usėnų pagrindinėje mokykloje 6 ir 10 klasių mokiniai, kartu su informacinių technologijų mokytoja Asta Arnašiene ir bibliotekininke Onute Miliauskiene, dalyvavo susitikime su informacinių technologijų specialistu Ričardu Čaikiu.

Svečias papasakojo apie programavimo kalbos SCRATCH galimybes kuriant interaktyvias istorijas, žaidimus, animacijas. Vyko mokymai „Animacijos kūrimas su mokomąja programavimo aplinka SCRATCH“. Galimybę mokytis naujų technologijų suteikė LR kultūros ministerijos finansuojamas Bibliotekų plėtros programos projektas „Elektroninių paslaugų vadybininkai – kompetentingi bibliotekininkai“.

Lapkričio mėnesį Usėnų bibliotekoje vyko mokymai gyventojams pagal projektą „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymų bibliotekose stiprinimas“. Bibliotekos lankytojai supažindinti su informacijos paieškos sistemomis, kalbėta apie asmens duomenų saugumą internete. Mokymų dalyviai, spręsdami saugaus interneto testą, išsiaiškino, ar internete jaučiasi saugūs.

Gyventojai ypač domėjosi internetine prekyba, elektroniniu bendravimu, populiariausiais socialiniais tinklais. Mokytasi susikurti elektroninio pašto, Skypæo, Facebookæo  paskyras. Mokymų metu aptartos Microsoft programos.

Usėnų bibliotekoje mokėsi 20 usėniškių, jiems išduoti pažymėjimai.

Vykdant projektą „Elektroninių paslaugų vadybininkai – kompetentingi bibliotekininkai“, pristatyta elektroninė knygų skaityklė, aptarti jų privalumai ir trūkumai. Susirinkusieji sužinojo apie naujos „Amazon Kindle“ elektroninės knygų skaityklės valdymą, papildomas programas. Šiuo metu elektroninės skaityklės bibliotekoje yra tik per 50 elektroninių knygų, skirtų mokyklinio amžiaus skaitytojams ir suaugusiems, nors ji gali talpinti apie 1 300 elektroninių knygų. Planuojama ateityje papildyti skaityklės biblioteką.

Vartyti elektroninės skaityklės puslapius pabandė Usėnų ir Šilgalių mokyklos mokiniai, bibliotekininkų būrelio nariai su vadove Gitana Baužaite. Daugelis mokymų dalyvių pageidavo kitais metais gilinti žinias ir tobulinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius.