Už švarią Šilutę sukilo… darželinukai

darzelinuku akcija1Ir mažieji šilutiškiai turi didelių rūpesčių. Tą jie antradienį įrodė aukščiausiai rajono valdžiai, surengę akciją „Mažųjų šilutiškių – dideli rūpesčiai“.

Pagrindinis darželinukų rūpestis – šiukšlių rūšiavimas, kuriam jie jau pasirengė patys ir pažadą, jog nuo šiol rūšiuos atliekas, išgavo iš suaugusiųjų. Visa tai tam, kad Šilutė taptų pačiu gražiausiu miestu.

Akcijos sumanytojai – visų Šilutės vaikų darželių ugdytiniai ir jų vadovai. Netradicinę savaitę tema „Mes už švarią Šilutę“ jie pradėjo dar savaitę iki spalio: vykdė konkursus, vyko į gamtą, tvarkė šiukšlinas vietas ir rūšiavo atliekas. 

Antradienio rytą, apkeliavęs miestą nemenku vingiu – naujuoju dviračių taku palei Šyšą ir pasiekęs žaliąją veją šalia rajono darzelinuku akcijasavivaldybės, spalvingas mažųjų būrys čia ir nutūpė. Kartu su jais atkeliavo ir spalvingieji konteineriai popieriui, stiklui bei plastikui, meška, miške per šiukšles neradusi kur prigulti, šiukšlinimo liga susirgę piliečiai ir net nuo tos ligos juos išgydę medikai…

Darželinukai išsikvietė merę Daivą Žebelienę ir administracijos direktoriaus pavaduotoją Alvidą Šimelionį. Pastarasis atvirai prisipažino iki šiol šiukšles rūšiavęs ne visada, bet tik todėl, jog tokių paskatinamųjų akcijų niekas neorganizavo. O jei akcijų bus, politikas pasižadėjo irgi tapti atsakingu rūšiuotoju, ir dar kitus paskatinti.

Merė D.Žebelienė pasidžiaugė, kad didžiųjų žmonių rūpesčiai rūpi ir mažiesiems šilutiškiams, padėkojo jiems už tai, kad mažos jų rankelės daro didelius darbus ir pavadino vaikus šaunuoliais.

Mažieji akcijos dalyviai prie jų iniciatyvos kviečia prisijungti visą miesto bendruomenę ir paversti Šilutę pačiu gražiausiu miestu.