Užgavėnėms – 3 tonos mielinių blynų

Blynai Antradienį, per Užgavėnes, nuo 16 valandos visose prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse bus galima paragauti ir įsigyti tradicinių mielinių Užgavėnių blynų.

Jų, pagardintų razinomis, šiai žiemos šventei iš viso bus iškepta apie 3 tonas.

Mielinių blynų tešla tradiciškai jau maišoma visuose prekybos tinklo MAXIMA kulinarijos cechuose. Jų meistrai tikina, kad šviežių, gardžiai kvepiančių ir sočių blynų per Užgavėnes turėtų užtekti visiems parduotuvių klientams, norintiems kuo greičiau išvaryti žiemą iš kiemo.

„Kadangi Užgavėnės visuomet švenčiamos darbo dieną, natūralu, kad ne visi turime laiko suktis prie keptuvių. Mūsų meistrai siūlo vaišintis pagal senąsias lietuvių tradicijas keptais mieliniais blynais. Tokie blynai – neatsiejama Užgavėnių šventės dalis. Be to, didžiausiose MAXIMA parduotuvėse šventinę nuotaiką antradienį kurs linksma lietuviškų kapelų atliekama muzika“, – sako MAXIMA LT, UAB Įvaizdžio ir komunikacijos direktorė Lina Muižienė.

Jos teigimu, per praėjusias Užgavėnes MAXIMA meistrų keptus blynus klientai ne tik noriai ragavo, bet ir aktyviai pirko.

Daugiausia blynų pernai parduota Vilniaus, Panevėžio ir Druskininkų parduotuvėse – kiekvienoje iš jų po 100 kilogramų per dieną.

Praėjusiais metais iškeptas panašus kiekis blynų kaip ir šiemet – iš viso beveik 3 tonos.

Užgavėnės – sena, visose Europos šalyse žinoma šventė. Jos metu stengiamasi išvyti žiemą ir pakviesti pavasarį greičiau ateiti. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą sočiai ir riebiai pavalgyti, mat jau kitą dieną prasideda iki Velykų trunkanti Gavėnia. Jos metu raginama pasninkauti ir nevalgyti mėsos.