Užgavėnių siautulys – visame Šilutės rajone (+programa)

DSC 0157Antradienį, vasario 12 d., Užgavėnių šventė nuvilnys per visą Šilutės rajoną. Rengiai vyks Šilutėje, Traksėdžiuose, Žemaičių Naumiestyje, Švėkšnoje, Saugose. Lankytojams žadamos ne tik blynų, šiupinio vaišės, bet ir muzika, žaidimai, burtai, raganėjimai bei Morės deginimas.

13 val. į šventę su kaukėmis ir blynais kviečia Saugų bendruomenė. Jie su žiema atsisveikinti siūlo riebiai užsigavėjant blynais.

Asociacija „Traksėdžių viltis” ir Traksėdžių pagrindinė mokykla 15.30 val. organizuoja Užgavėnių šventimą Traksėdžiuose. Bus renkama gražiausia kaukė, keptuvėse spirgės gardūs blynai, o žiemą iš kiemo varys simbolinė Lašininio ir Kanapinio kova.

Žemaičių Naumiesčio gyventojai Užgavėnes švęs muzikaliai ir teatrališkai. 16.00 val. prasidėsiančiame renginyje dalyvaus Ramučių mėgėjų teatras, folkloro ansambliai „Dainoriai”, „Pilutė”, Žemaičių Naumiesčio kaimiškosios muzikos kapela „Žaliakalnis”, Inkaklių kaimo kapela „Šilo aidai”. Prie dalyvių prisijungs Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio ir gimnazijos bendruomenė.

Naumiestiškiai programoje žada liaudies žaidimus, kaukių varžytuves, blynų ir arbatos ragavimą ir, be abejo, Morės deginimą. Vyks ir įdomiausios, išradingiausios, tradicinės ir originaliausios kaukės apdovanojimai.

16.30 val., Švėkšnos Turgaus aikštėje žiemą pavarinėti ragina Švėkšnos neįgaliųjų draugija. Persirengėliai atvyks arklio kinkytomis rogėmis. Jose įsitaisys raganų šeimyna, gervė, velnias ir kiti personažai. Susirinkusiuosius šokti įkvėps muzikantas Algis Pužas.

Prie Šilutės kultūros ir pramogų centro 17.30 val. visi kviečiami susibėgti, pasigavėti, žiemą pavarinėti, atsisveikinti su More į Šiupinio šventę.

Visus susirinkusius šeimininkės vaišins tradiciniu Klaipėdos krašto šiupiniu. Dainas ir gerą nuotaiką dovanos liaudiškos muzikos kapela „Karčema”, folkloro ansambliai „Ramytė” ir „Verdainė”.

Savaitgalį Užgavėnės jau atšvęstos Juknaičiuose ir Ventėje.

GALERIJA: Užgavėnės Juknaičiuose joomplu:8575

GALERIJA: Užgavėnės Ventėje joomplu:8637

Išsamias renginių programas rasite „Renginių gide”

renginiu gidas