Užimtumo tarnyba: daugiau tiesioginio darbo su klientais ir teigiamas poveikis regionams

 

894 657901e2178d8714fbe473ba2c9882ffSocialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio susitikime su Šilutės rajono valdžios atstovais, socialiniais darbuotojais, vaiko teisių specialistais, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuota apie paslaugas šeimoms, pagalbą vaikams, institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą siekiant atliepti žmonių poreikius. Daug dėmesio skirta gyventojų užimtumui ir planuojamiems Darbo biržos pokyčiams.

Kaip pristatė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, nuo spalio darbą pradės Užimtumo tarnyba. Pertvarkos tikslas yra optimizuoti Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų veiklą, siekiant efektyvaus šių įstaigų valdymo bei aukštos teikiamų paslaugų kokybės. „Taip pat siekiame sutelkti kuo daugiau žmogiškųjų išteklių tiesioginiam darbui su klientais, operatyviai bei individualiai spręsti darbo ieškančių ir darbdavių situacijas, susijusias su integracija į darbo rinką, darbo rinkos pasiūlos ir paklausos derinimu, darbo rinkos analize bei nedarbo prevencija“, – sakė Ligita Valalytė.

Įgyvendinus pokyčius bus optimizuojamos bendrosios viešojo sektoriaus funkcijos, tokios kaip finansai, personalo, turto valdymas, bendrieji reikalai, viešieji pirkimai ir IT priežiūra, – tai leis taupyti valstybės lėšas. Kartu daugės dirbančiųjų tiesiogiai su klientais regionuose, mažėjant administravimo funkcijas vykdančių darbuotojų, dėl to naudą pajus darbo ieškantieji ir darbdaviai.

Numatomi struktūriniai pokyčiai teigiamai paveiks ir regionus: penki stiprūs klientų aptarnavimo departamentai veiks regionuose, nemenka dalis centrinės įstaigos darbo vietų taip pat persikels į regionus. Taip pat planuojamas skambučių centras, kuris teiks paslaugas klientams telefonu, o darbo vietos taip pat būtų kuriamos regionuose.

„Vykstame į savivaldybes tam, kad kartu ieškotume ir rastume geriausius sprendimus socialinėje srityje. Ypatingai akcentuojame paslaugų šeimai plėtrą, atvejo vadybą, užimtumą“, – sakė ministras Linas Kukuraitis.

Kaip supažindino ministras, šiuo metu kaip tik rengiamas bazinis paslaugų šeimai paketas. Iš Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Kultūros ministerijų, mokslininkų, neįgaliųjų, šeimas vienijančių, vaikų teisėms atstovaujančių, padedančių krizinio nėštumo atvejais organizacijų sudaryta darbo grupė parengė preliminarų paslaugų šeimai sąrašą, kuris bus tikslinamas bei rengiami atskirų paslaugų aprašai.

Šeimos stiprinimo įstatyme įtvirtintas bazinis paslaugų šeimai paketas nustatys standartą paslaugų, kurios turės būti prieinamos žmonėms visose Lietuvos savivaldybėse. Jei tam tikrų paslaugų poreikis konkrečiose savivaldybėse dėl jų specifiškumo bus itin mažas, numatoma galimybė tokias paslaugas ne teikti patiems, o įsigyti iš aplinkinių savivaldybių.