Užlietų plotų po žadamos sniegdribos dar padaugės

Užlietas kelias. / grynas.lt nuotr.Ne vietinės reikšmės vieškelis, o asfalto  plentas – svarbiausia susisiekimo arterija su Kuršių marių pakrante, Kintų gyvenviete ir Ventės rago kyšuliu – visą savaitę yra  skersai perkirstas vandens srovių.

Jos nesenka, dauboje vandens gilėja, ir 30 cm. sluoksnį lengvųjų automobilių vairuotojai  ketvirtadienį jau nerizikavo kirsti.

„Nenorim gadinti mašinos agregatų vandeny, bet kad ir aplinkkelis į Kintų gyvenvietę pro Bundulų mišką pylimo viršumu yra labai išmaltas, mašinos lūžta“, – nervinasi iš Klaipėdos į Kintus tiesiausius keliu negalėjusi grįžti jaunuolių pora.

Jei darytų 20 kilometrų lankstą ir pasuktų pro Šilutę į Rūgalių vieškelį, ir laiko, ir degalų išeikvotų dvigubai daugiau. 

„Įsitikinau, kad dabar, kai Minija ir Tenenys  taip smarkiai ištvino ir  skandina kelius ir net  tiltus, trumpiausias ir ekonomiškiausias kelias iš Klaipėdos į Kintus būtų pro Dreverną ir Svencelės kaimą. Žinoma,  ties Priekule reiktų sukti link Sakučių ir Ventės rago“,- sako Ventės rago vyriausiasis ornitologas Vytautas Jusys.

Ar negalima būtų išpompuoti vandens kliūtį nuo kelio? Taip, bet niekas nesiima šio darbo organizuoti, nors jis  nėra nei labai brangus, nei sudėtingas.

15372

Žinoma, šioje vietoje ir pralaidą galima būtų įrengti, sankasą pakelti, bet valdžia kapitaliam jo remontui pinigų neskiria. Šią vasarą remontuotas vieškelis, kuriuo važinėja Seimo narys Audrius Endzinas. Nors jo nesemia nei rudens, nei pavasario potvyniai.

Šilutės ir Klaipėdos rajonuose poplūdžio vandenys jau apsėmė per tūkstantį hektarų žemumų. Tenenys ir Minija išėjo iš krantų, kelių Žalgiriai- Sausgalviai, Žemaitkiemis- Vabalai, Povilai-Minijos kaimas atkarpos užlietos, klampios, ir jų daugėja.

Potvynio vargais jau gyvena ne tik Nemuno deltos kaimų ir gyvenviečių žmonės, bet ir priemiestinė Šilutės gyvenvietė Pagryniai.

Į privačių namų rūsius teka vanduo, sklypai semiami, nes drenažo sistema drastiškai sugadinta. Ji nukentėjo tiesiant nuotekų tinklus , vykdant brangų europinį projektą. „Nežinom kas gali mums padėti, valdžia į skundus nereaguoja”, – pyksta žmonės.

grynas