Užsienio kalbų mokymo ir lietuviškos kultūros sintezė į užsienio kalbų pamokas

jankaus mokykla anglu Donelaitis 1Minėdami Lietuvos nepriklausomybę prisimename ne tik Nepriklausomybės Akto signatarus, kovotojus už Lietuvos laisvę, bet ir garsius kultūros žmones, rašytojus, kurių talentas ir pilietiškumo jausmas bei lietuvių kalbos puoselėjimas vedė Lietuvą į nepriklausomybę.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija vasario – kovo mėnesiais organizuoti integruotą užsienio kalbų projektą, kurio metu kalbų mokymą kūrybiškai siejame su tautinio sąmoningumo ir vertybių puoselėjimu.
Vykdydami šį projektą 5-10 klasių moksleiviai, vadovaujami užsienio kalbų mokytojų, dailyraščiu rašo tekstus, kurių pagrindinė tema – meilė  Lietuvai.

Šiemet, kartu su visa Lietuva minėdami Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, projektą skyrėme šio garsaus poeto kūrybai. K.Donelaičio poemą „Metai“ anglų, rusų ir vokiečių kalbomis kruopščiai dailyraščiu rašė beveik 300 mokinių.

Hegzametro posmus vaikai iliustravo piešiniais: metų laikų motyvais, scenomis iš būrų ir ponų gyvenimo bei tarpusavio santykių.

Moksleivių kūrybiniai darbai šiuo metu eksponuojami mokyklos viešose erdvėse, kur jais pasidžiaugti gali ne tik patys mokiniai, bet ir visi mokyklos mokytojai bei mokyklą aplankantys svečiai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį gausų būrį šaunių moksleivių bei juos ugdančių iniciatyvių, kūrybingų pedagogų.