V.Balsys iš pasaulio studentų bokso čempionato parsivežė bronzą

 

boks F2Rugpjūčio 30 – rugsėjo 7 dienomis Kalmukijos respublikos sostinėje Elistoje (Rusijos Federacija) vyko 8-asis pasaulio studentų bokso čempionatas. Čempionate iš viso dalyvavo 111 boksininkų (92 vyrai, 19 moterų) iš 22 pasaulio valstybių. Lietuvą atstovavo 4 boksininkai, iš kurių net du šilutiškiai. Geriausiai sekėsi mūsiškiui Vytautui Balsiui, jis iškovojo bronzą.

Tik vienas lietuvis parvežė medalį

Pirmuosius smūgius pradėjęs Šilutės sporto mokykloje (treneris Vincas Murauskas), šiuo metu besimokantis Lietuvos sporto universitete, Vytautas Balsys jau nuo pat pirmųjų kovų pasaulio studentų čempionate varžovus gan ženkliai pralenkė. Pirmoje kovoje (svorio kategorija iki 75 kg) lietuvis 4:1 įveikė estą Eduardą Piirisildą. Ketvirtfinalyje mūsiškis susitiko su Adiletu Batyralijevu iš Kirgizijos ir, vieningu teisėjų sprendimu, įveikė varžovą 5:0. Pasiekus pusfinalį V.Balsį sustabdė rusas Vadimas Tulkovas, kuris laimėjo 0:5. Mūsiškio patekimas į pusfinalį jam jau užtikrino bronzos medalį. O rusas patekęs į finalą ten iškovojo I vietą.

Pasak trenerio V.Murausko, jo auklėtinis buvo puikiai pasirengęs šiam čempionatui. Ir pusfinalio kovoje mūsiškis tikrai nenusileido Rusijos atstovui, tik teisėjai priėmė palankų sprendimą čempionato šeimininkui.

Pokalbis su bronzos medalio laimėtoju Vytautu Balsiu, kaip visada, buvo šiltas ir pilnas smagaus juoko. Paklausus, ar jis nemano, jog jo krūtinę turėjo puošti kitos spalvos medalis, Vytautas su šypsena atsakė: „Daug kas turėtų kitaip būti ir įvykti, bet tiesos niekada nerasi. Jaučiuosi gerai, daug stengiausi, daug ruošiausi šioms varžyboms ir buvau puikiai nusiteikęs. Sunkiai besiruošiant tikslas visada įgauna didesnę svarbą, todėl ir pasiekus jį jautiesi be galo laimingas“. Šaunuolis Vytautai, taip ir toliau!

Čempionate dalyvavo dar du lietuviai – Paulius Žujevas ir Deividas Lukošiūnas, kurie savo svorio kategorijose po pirmųjų kovų nusileido varžovams ir tolesnėse kovose nebedalyvavo.

Lietuvos garbę ginti vyko ir šilutiškė Austėja Aučiūtė, kuri svorio kategorijoje iki 60 kg ketvirtfinalyje 1:4 pralaimėjo Raimonai Graeff iš Vokietijos.

Treneris neslepia nuostabos, kad prie jų priėjęs apsaugos darbuotojas paklausė, ar jie iš Lietuvos? Po teigiamo atsakymo, visi buvo pakviesti pas Kalmukijos ministrą pirmininką Igorį Zotovą. Nuvykus ministras I.Zotovas prabilo lietuviškai. Visų nuostabai paaiškėjo, kad jis kilęs iš Lietuvos (Klaipėdos), yra gyvenęs ir Šilutėje. Sužinojęs, kad net du sportininkai – V.Balsys ir A.Aučiūtė bei abu treneriai – V.Murauskas ir Vidas Bružas (Lietuvos vyr. bokso treneris) yra kilę iš Šilutės rajono, premjeras pajuokavo: „Tai čia Lietuvos ar Šilutės rinktinė?“