V.Pozingis – vėl opozicijos taikinyje

POZINGIS v SSavivaldybės Tarybos politikas, Laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Arvydas Jakas kovo 14 dieną įregistravo sprendimo projektą, kuriuo siūlo panaikinti atlyginimo priemoką Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Virgilijui Pozingiui, nes pastarasis yra pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Nors sausio pradžioje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad V.Pozingis pažeidė įstatymą, tačiau iki šiol jam vis dar mokamas 60 proc. priedas prie atlyginimo.

Savivaldybės Tarybos opozicijos politikai viešai buvo prašę savivaldybės merą V.Laurinaitį ir administracijos direktorių Sigitą Šeputį įvertinti V.Pozingio veiklą ir net ragino už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą atleisti jį iš pareigų.

Tačiau per porą mėnesių nebuvo sulaukta jokių savivaldybės vadovybės veiksmų dėl įstatymą pažeidusio valdininko V.Pozingio.

VTEK nustatė, V.Pozingis, būdamas Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacijos nariu, derino Šilutės rajono savivaldybei teiktą klausimą dėl partnerystės tarp minėtos asociacijos ir Savivaldybės įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Inkaklių kadastrinės vietovės Paičių MSNA narių valdomų sklypų dalies melioracijos statinių rekonstrukcija“. Projektui įgyvendinti bus skirta ir savivaldybės biudžeto lėšų.

„Šilutės naujienos“ apie šią istoriją rašė 2015 spalio 25 d. „V.Pozingis ant VTEK tyrimų stalo“, 2016 sausio 5 d. – „V.Pozingis pažeidė įstatymą“ ir 2016 sausio 23 dieną „V.Pozingis prarado opozicijos pasitikėjimą“.

A.Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jį stebina valdančiosios daugumos, kuriai vadovauja V.Laurinaitis, pastangos apsaugoti prasižengusį valdininką. Keisčiausia tai, kad pats Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis savo rinkimų lankstinukuose rašė, jog nesitaikstys su Savivaldybės administracijos valdininkais, kurie bus pažeidę įstatymus. Tačiau dabar kažin kodėl niekaip neįvertina savo pavaduotojo pražangos.

Kadangi valdančioji koalicija nesiryžo V.Pozingio atleisti iš pareigų, A.Jako nuomone, V.Pozingiui neturėtų būti mokamas atlyginimo priedas, nes jis akivaizdžiai dalį darbo laiko skiria savo privatiems interesams.