V.Šapranausko „Juodojo humoro turas“ – gardesnis nei juodieji ikrai

Vytautas Šapranauskas. / Organizatorių nuotr.Vytauto Šapranausko „Juodojo humoro turas“ tikriems anekdotų gerbėjams – gardesnis nei juodieji ikrai, o dorovingiems šventuoliams – pavojingesnis nei juodligė. Per tris mėnesius aktorius ir TV ekranų liūtas jau aplankė 15 Lietuvos miestų ir surengė trisdešimt penkis koncertus su programa, kurią prifarširavo stipriausiais anekdotais iš savo 30 metų kaupto pokštų lobyno.

Sausakimšos koncertų salės ir net tris valandas netylantis žiūrovų juokas nenutils ir rudenį, nes populiarusis Vytautas Šapranauskas dar kartą apsilankys miestuose, kuriuose jis buvo mielai sutiktas.

Neaplenks ir mažesnių Lietuvos miestų, kuriuose žymusis humoristas su šiuo turu lankysis pirmą kartą – tai Radviliškis, Šilutė, Utena, Elektrėnai, Ukmergė, Vilkaviškis, Rokiškis, Visaginas, Jurbarkas, Kuršėnai ir kt. Aktoriaus pasirodymas Šilutės kultūros ir pramogų centre – gruodžio 20 d.

Suvokdami, jog V.Šapranausko žodyno turtingumas gali pasiekti įspūdingas aukštumas ir platumas, “Juodojo humoro turo” organizatoriai nepasikuklino pasirodymų pažymėti ženklu “N-14”. Amžiaus cenzas turėtų užtikrinti, kad anekdotams įsisiūbavus neteks skubiai dangstyti ausų jauniesiems klausytojams.

“Paprastas humoras jam, matote, neįdomus. Jau reikia juodo?” – gali pasitaikyti norinčiųjų prisikabinti prie turo pavadinimo. V.Šapranauskas jį pakomentavo lakoniškai: “Apsidairykite, kur mes gyvename, ir viskas taps aišku“.

Apolitišku save įvardijantis aktorius tvirtino, kad savo pasirodymuose kastis po valdžios pamatais jam neįdomu ir mieliau renkasi pagvildenti kitus gyvenimo aspektus. “Tiesiog jauti kuo kvėpuoja publika – tai ir padiktuoja bendravimo temas. Nors „Juodojo humoro turo“programos karkasas jau yra, man pačiam smalsu, kas iš viso to išeis”, – kalbėjo V.Šapranauskas.

Aktoriaus teigimu sumažėjusios šypsenų koncentracijos savo pasirodymų metu jis nepastebėjo: “Juoktis mes mėgstame, tik ne visuomet mokame pasijuokti iš savęs. Vis dėlto man dar nėra buvę atvejo, kad dėl kokio nors pokšto žmogus atvirai įsižeistų”.

“Juodojo humoro turas“ truks net visą žiemą, tad pabendrauti su V.Šapranausku apie gyvenimą be jokių tabu ir juokiantis iki ašarų turės progą ne tik didžiųjų Lietuvos miestų publika.