Vagys braunasi į namus, ūkinius pastatus ir sodų namelius

Per 8 šių metų mėnesius, iki rugsėjo 1 d. Šilutės policijos komisariate užregistruota 112 vagysčių. 24 vagystės įvykdytos įsibraunant į gyvenamąsias patalpas - namus, butus, sodo namelius, dar 21 kartą vagys įsibrovė į ūkinius pastatus, rūsius, garažus.

Į užrakintas patalpas ilgapirščiai dažniausiai pateko išlaužę durų spynas, plastikinių langų rėmus ar išdaužę langų stiklus. Į garažus jie patekdavo nulaužę pakabinamas durų spynas ar sugadinę ir išlaužę spynas.

Tačiau dalis vagysčių įvykdytos ir iš nerakintų patalpų – ūkinių pastatų, garažų, rūsių, kur buvo laikomi įvairūs, gana brangūs daiktai: automobiliai, elektriniai dviračiai.

Dalis vagysčių įvykdytos savininkams palikus daiktus be priežiūros, nesaugant jų: pavyzdžiui, brangus dviratis buvo paliktas neprirakintas daugiabučio namo laiptinėje, kuri taip pat buvo nerakinama, žvejybos metu be priežiūros palikta piniginė su pinigais arba kuprinė, kurioje buvo brangi garso kolonėlė.

2020 m. Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariate registruoti 5 pranešimai apie automobilių vagystes ar vagystes iš jų. Dvi tokios vagystės įvykdytos iš nerakintų automobilių. Buvo pavogtos paliktos rankinės, kuriose buvo piniginės su pinigais, asmens dokumentai, bankų kortelės. Pavyzdžiui, iš vieno nerakinto automobilio pagrobta rankinė su dokumentais, banko kortelėmis, ir vagišius, pasinaudodamas asmens duomenimis iš bankomato nuėmė 400 eurų. Taip nukentėjusiajam padaryta dar didesnė turtinė žala.

Raginame gyventojus būti budriems ir saugoti savo turtą, visada rakinti namų ar kitų patalpų duris, nepalikti atvirų langų, įsirengti signalizaciją. Automobiliuose niekada nepalikti vertingų daiktų – piniginių, rankinių, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų ar statybinių, žvejybos įrankių, kruopščiai apžiūrėti ar uždaryti automobilio langai, stoglangiai, įrengti automobiliuose signalizacijos sistemas.