Vaikai keliavo po pasakėčių pasaulį

 

Zibu vaikaiŠilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos dalyvavo renginyje, skirtame rusų rašytojo Ivano Krylovo 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Vaikams pristatyta rašytojo biografija, jo pasakėčios. Prisimintos ir lietuvių autorių pasakėčios, skatinant vaikų domėjimąsi knygomis bei lavinant jų kūrybinius gebėjimus.

Renginys prasidėjo dalyvių susitarimu keliauti po platų ir įdomų pasakėčių pasaulį. Skambant muzikai jie susipažino su informacija iš interneto ir sužinojo, kas yra pasakėčios, apie ką jose rašoma, kas jas kuria, kokie jų pagrindiniai veikėjai. Keliauta ir enciklopedijos puslapiais, kur irgi rasta informacija apie pasakėčias. Bekeliaujant pabandyta ir patiems greitai sukurti pasakėčią. Vaikai sukūrė pasakėčią „Voverė ir jos draugai“. Jiems labai patiko kurti, kilo daug klausimų.

Įveikus užduotį su gera nuotaika renginio dalyviai keliavo toliau po pasakėčių pasaulį. Kita kelionės užduotis irgi buvo įdomi. Dalyviai turėjo skaityti, inscenizuoti pasakėčias. Trečiokai skaitė Simono Stanevičiaus ,,Žmogus ir Liūtas“, Juozapo Silvestro Dovydaičio ,,Gobšuolis“, Simono Daukanto ,,Pasenęs liūtas“, Ksavero Sakalausko-Vanagėlio ,,Obelis ir eglė“. Ketvirtos klasės mokiniai skaitė Ivano Krylovo pasakėčias ,,Lapė ir vynuogės“, ,,Vilkas ir lapė“, ,,Žiogas ir skruzdė“.

Pasakėčią „Varna ir lapė“ inscenizavo pradinukės Lineta ir Justė Nausėdaitės. Visi pasidžiaugė jaunųjų aktorių gebėjimais vaidinti. Mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė su mokyklos logopede Agnita Kazakevičiene vedė trumpą viktoriną apie pasakėčias.

Pabaigoje įvyko kelionės po pasakėčių pasaulį aptarimas. Vaikai dalijosi mintimis, ką sužinojo, ar patiko kelionė, kokias pasakėčias skaitė. Visi nusprendė keliauti ne tik po pasakėčių pasaulį, bet aplankyti ir pasakų bei eilėraščių šalis. Mokytojos palinkėjo toliau skaityti, padėkojo dalyviams, kad jie buvo aktyvūs, nestigo geros nuotaikos ir emocijų.