Vaikai Kintų bibliotekoje kūrė knygeles, skaitė pasakas ir „Metus“

 

Vaikai kintuKintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai ir ketvirtokai sausio mėnesį viešėjo savo miestelio bibliotekoje. Mažieji skaitytojai dalyvavo netradicinėje pamokoje, susipažino su knygų įvairove, patys gamino pasakų knygas, sekė pasakas draugams.

Kiek vėliau bibliotekoje apsilankę ketvirtokai apžiūrinėjo ir aptarinėjo veikiančias parodas, klausėsi Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymų lietuvininkų tarme „Ir vėl saulelė…“

Dalyvavo netradicinėje pamokoje

Kintų pagrindinės mokyklos mišrios ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ mokiniai apsilankė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale, kur vyko netradicinė veikla „Žiemos pasaka“.

Bibliotekininkė Nijolė Justienė mielai priėmė jaunuosius skaitytojus, aprodė lentynas, kur galima rinktis knygas. Ji supažindino vaikus su knygų įvairove, pademonstravo pasakų knygas, žodynus, enciklopedijas, priminė, kas yra autorius, viršelis, iliustracija, puslapiai.

Jaunieji bibliotekos lankytojai gamino pasakų knygas apie Raudonkepuraitę, tris paršiukus, ropę, Jonuką ir Grytutę, vilką ir septynis ožiukus. Vėliau ikimokyklinukai vartydami savo pagamintas knygutes sekė pasakas draugams.

Netradicinė veikla bibliotekoje buvo prasminga bei naudinga. Grįžę į grupę mokiniai išklausė Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Mano knygelės“ ir suprato, kad visas knygas reikia saugoti.

Susipažino su parodomis

Sausio 15 dieną Kintų biblioteką aplankė pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Ilona Papieviene. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo ir aptarinėjo veikiančias parodas. Literatūros parodą „Metų ir raštų ratas“, skirtą lietuvių grožinės literatūros pradininko, kunigo Kristijono Donelaičio 305-osioms gimimo metinėms paminėti, pristatė bibliotekininkė Nijolė Justienė. Pristatyta ir Kintų pagrindinės mokyklos šeštos klasės moksleivės Aristėjos Būdvydaitės piešinių paroda „Natiurmortai“.

Bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė mokiniams pristatė virtualią parodą „Kristijono Donelaičio atminties keliu“, kurią 2013 metais parengė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Jucikaitė. Mokiniai klausėsi Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymų lietuvininkų tarme „Ir vėl saulelė…“

Renginio dalyviai papildė savo žinių bagažą, sužinojo daugiau faktų apie K. Donelaičio gyvenimą ir kūrybą. Buvo aptarta, kas būdinga rašytojo kūrybai, kokia autoriaus kūrybos reikšmė, kaip įamžintas K. Donelaičio atminimas.